Na slovenskem obrambnem ministrstvu (Mors) so ob tem pojasnili, da časovnice predaj posmrtnih ostankov niso določili, saj bo najprej potrebno določiti protokol predaj.
Na tretji seji medvladne komisije za izvajanje sporazuma med slovensko in hrvaško vlado o urejanju vojnih grobišč so govorili tudi o sodelovanju pri evidentiranju, sondiranju in morebitnem ekshumiranju iz prikritih vojnih grobišč, kjer naj bi bile po zgodovinskih virih hrvaške žrtve.
Pogovarjali so se tudi o drugih aktualnih temah, povezanih z urejanjem vojnih grobov in grobišč tako v Sloveniji kot slovenskih na Hrvaškem, so še povedali na Morsu.

S hrvaškega ministrstva za veterane pa so sporočili, da so na seji dosegli tudi dogovor, da bodo pri grobiščih, za katera ni popolnih informacij o narodnosti žrtev, slovenski in hrvaški strokovnjaki sodelovali pri ekshumaciji in iskanju vojnih grobišč.
Obe strani sta tudi potrdili pripravljenost na nadaljevanje rednega in konkretnega sodelovanja, ki bo temeljilo na humanitarnih načelih, zgodovinski odgovornosti in obojestranskem interesu za dostojanstveno reševanje vprašanj iz skupne preteklosti.
Seja je potekala na pobudo Zagreba. Hrvaško delegacijo je vodil hrvaški minister za veterane Tomo Medved, slovensko pa Vlasta Vivod, predsednica slovenskega dela komisije in vodja sektorja za vojne grobove in grobišča na Morsu.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.