Te dni se na ministrstvo za notranje zadeve vrača Boštjan Šefic. Nekdanji državni sekretar SMC- jeve ministrice Gjerkež, v času, ko se je začela postavljati bodeča žica. Ministru Hojsu bo svetoval prav na področju migracij.
Postavljanje ograje teče dalje
Konec lanskega poletja pa so delavci začeli s postavljanjem novih kilometrov panelne ograje, ki jo je Slovenija za slabih 5 milijonov evrov kupila od srbske Legi SGS. Gre za 40 kilometrov s pripadajočimi stebri, vijaki in tudi rezilno žico, ki je nameščena na vrhu. To ograjo postavljajo tudi te dni. Po neuradnih podatkih Dela ob reki Kolpi med vasema Dol in Grgelj. Poklicali smo dva župana - ilirsko bistriškega in črnomaljskega.
Emil Rojc, župan Ilirske Bistrice, pravi, sa je okužba s korona virusom že prisotna med migranti, v Grčiji in verjetno tudi naprej. ''In v kolikor se nam bo zgodilo, da bodo okuženi migranti prišli v našo občino, se bojim, da se bo okužba prenesla na lokalno prebivalstvo.'' Edina rešitev, oziroma kot se izrazi, nujno zlo, je prav ograjevanje zelene meje.
Župan Črnomlja Andrej Kavšek pa, da je najnovejša organizacija nadzora v zadnjih mesecih veliko bolj učinkovita. Tako s termovizijskimi kamerami kot z droni in zaradi hitrejše rotacije policistov, ki ji pomagajo tudi vojaki.
Do konca marca je bilo sicer 1810 ilegalnih prehodov meje. Kar je manj, kot jih je bilo konec lanskega leta, a še vedno več kot v začetku leta 2019. Kjub temu vlada še vedno podpira policijska pooblastila vojski. Za dobo treh mesecev. Spomnimo, zadnji poskus je padel v vodo, saj niso zbrali potrebi dve tretjini (2/3) poslanskih glasov. Župani so v večini za. Emil Rojc pravi: ''Mislim, da je to edina organizirano moštvo, ki ga ima slovenija na razpolago in ki lahko pomaga policiji.''
KOMENTARJI (72)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.