Kot je na današnjem seminarju s temo Tvegati je tvegano, ki ga je pripravilo podjetje I, povedal Robert Cord iz omenjene agencije, na oceno negativno vplivata počasen napredek na področju privatizacije in visoka brezposelnost. Kot je še dejal, so negativni dejavniki še počasno sprejemanje regulativ Evropske unije, povečevanje komercialnega konkurenčnega pritiska ob ekonomski integraciji z EU ter možnost za večjo nestanovitnost deviznega tečaja.
Strokovnjaki Dun & Bradstreeta ugotavljajo, da gospodarske aktivnosti v Sloveniji kažejo znake upadanja. Uradni podatki namreč kažejo, da se je obseg industrijske proizvodnje v prvih dveh mesecih na letni ravni zmanjšal za 6,5 odstotka. Do zmanjšanja naj bi prišlo predvsem zaradi padca domačega povpraševanja ter znižanja uvoznega povpraševanja na ključnih trgih kamor Slovenija izvaža, še posebej v zahodni Evropi. Rast cen življenjskih potrebščin na letni ravni je aprila znašala 4,6 odstotka, medtem ko je bila marca na ravni 5,1 odstotka, rast cen industrijskih proizvodov na letni ravni pa je aprila padla na na 1,6 odstotka, v primerjavi s 1,8 odstotka marca.
Na podlagi teh podatkov so analitiki Dun & Bradstreeta znižali oceno letne inflacije s šestih odstotkov na 5,5 odstotka, znižali pa so tudi napoved rasti bruto družbenega proizvoda s 2,5 na 2,3 odstotka.