Namen nenavadnega obiska je usposabljanje slovenskih letalcev za sodelovanje v sporazumu ''Open skies'', odprto nebo, ki državam podpisnicam omogoča medsebojni nadzor oboroženih sil iz zraka. Slovenija naj bi ta sporazum podpisala v kratkem, vohunsko letalo pa bo medtem Slovenijo dodobra poslikalo.
Andover C Mk1 je na videz povsem nenevarno, ne prav veliko turbopropelersko letalo, ki je povrhu vsega že precej v letih. Toda pod trebuhom tridesetletnega letala se skriva vrhunska fotografska oprema, ki je v času hladne vojne poslikala kar nekaj občutljivih lokacij, predvsem v Vzhodni Nemčiji.
Tudi notranjost letala ni nič posebnega, razen inštrumentov. Ker mora takšno letalo zelo precizno leteti, tako zaradi preciznosti fotografiranja kot mednarodnih sporazumov, ima poleg pilotov tudi posebnega navigatorja. Toda najbolj dragocen inštrument na krovu je prav gotovo fotografski aparat, s katerim zelo natančno fotografirajo ozemlje.
Ostrina slik mora biti po mednarodnih sporazumih takšna, da so na njej prepoznavni predmeti, večji kot 30 centimetrov. Takšne so na primer slike angleškega ozemlja, ki jih zdaj lahko uporablja tudi slovenska vojska.
Po eni uri demonstracijskega leta je britanski Andover pristal. Sistematično slikanje slovenskega ozemlja se bo začelo jutri.