V našem državnem zboru tudi v tem mandatu najdemo posameznike, ki so znani kot umetniki. Jerica Mrzel, na primer, je odrske deske zamenjala za politični parket, meni pa, da to tudi v Sloveniji ni prav nič novega. "Jaz mislim, da je bil Prešeren velik politik, da je bil izjemno velik politik Trubar, da je bil Cankar velik politik," meni Mrzelova, poslanka v državnem zboru.
Vedno pa se pri tem postavlja vprašanje ali je za umetnika koristno ali škodljivo, da postane politik? "Jaz imam vtis, kot da bi mi to utegnilo koristiti, da sem bil prej v službi v gledališču, pa da se ukvarjam s pisateljevanjem, medtem ko se mi zdi, da sem izgubil ugled pri svojih gledalcih in prijateljih v kulturi. Čeprav pišem še naprej, igrajo moje komedije, vsi pravijo, da sem na nek način zgubljen za tisto sfero," pravi sedaj poslanec Tone Partljič.
Za politika je koristno, če je včasih bil umetnik. Tako vsaj misli Gregor Krajc, nekdanji televizijski voditelj. "Jaz mislim, da takšne izkušnje štejejo. Mislim, da se skozi to, če si javna osebnost, že prej navadiš nekakšne komunikacije, manj imaš treme, beseda ti mogoče malce lažje teče, kot če si porinjen v vodo iz ničle. Mislim, da je to vsekakor pozitivna izkušnja in pride človeku prav, ko je na drugem delovnem mestu," še dodaja Krajc, vladni predstavnik za odnose z javnostjo.
Takšnih zvezdnikov, kot je v Ameriki Arnold Schwarzenegger, v Sloveniji nimamo, toda glede na to, da v svoji zgodovini pesnike in pisatelje cenimo mnogo bolj kot na primer politike ali vojskovodje, imajo tudi naši umetniki kar nekaj možnosti, da postanejo vidne politične osebnosti.