Slovenija

Slovenski novinarji v Rusiji osvojili kar 13 medalj

Soči, 24. 01. 2020 14.33 |

V ruskem Sočiju, prizorišču zimskih olimpijskih iger leta 2014, se je končalo svetovno prvenstvo novinarjev smučarjev. Naši predstavniki so se znova odlično izkazali, osvojili so namreč kar 13 medalj.

67. zimsko srečanje Mednarodnega SCIJ v olimpijskem smučarskem središču Roza Kutor blizu Sočija v Rusiji se je zaključilo. Med 30 državami je bila Slovenija zopet ena izmed boljših, naši novinarji so namreč osvojili kar 13 medalj.

Blaž Močnik (Novi Matajur) je osvojil zlato v kombinaciji in veleslalomu ter srebro v smučarskih tekih. Gregor Pucelj, upokojeni novinar Dela, je osvojil zlato medaljo v svoji katergoriji, in sicer v kombinaciji in veleslalomu ter bron v smučarskih tekih.

Maja Roš, ki je zastopala našo medijsko hišo, je osvojila zlato v kombinaciji, odlično drugo mesto pa je dosegla v veleslalomu in smučarkih tekih.

Slovenski novinarji, ki so Slovenijo predstavljali na svetovnem smućarskem tekmovanju v Sočiju. FOTO: Maja Roš Kanellopulos

Novinar Žurnala David Jug je v svoji kategoriji osvojil srebro v kombinaciji, zlato v smučarskih tekih in bron v veleslalomu. Novinarka Večera Branka Bezjak pa je dosegla drugo mesto v smučarskih tekih.

Slovenija pa žal ni bila izbrana kot gostiteljica svetovnega prvenstva novinarjev smučarjev v Kranjski gori prihodnje leto. Nepričakovano so namreč kandidirali tudi Kazahstanci in prejeli več glasov kot Slovenija.