Slovenija

SLS proti ratifikaciji pogodbe o NEK

Ljubljana, 21. 12. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

SLS v državnem zboru ne bo podprla ratifikacije pogodbe med Slovenijo in Hrvaško o krški nuklearki, je povedal vodja strankine poslanske skupine Janez Podobnik.

Glavni tajnik ljudske stranke Andraž Vehovar pa je dejal, da je pogodba sporna v več točkah. Besedilo je bilo namreč pripravljeno brez sodelovanja predstavnikov stroke, NEK in lokalnega prebivalstva, Slovenija pa se je v predpristopnih pogajanjiih z EU zavezala, da bo skladiščeneje radioaktivnih odpadkov uredila do leta 2007, medtem ko pogodba govori o začasnem skladiščenju v NEK do leta 2023.

Premier Janez Drnovšek in njegov hrvaški kolega Ivica Račan sta se na Reki dogovorila, da bosta probleme med državama reševala v paketu, zato po Vehovarjevih besedah zaradi zastoja pri dogovoru o meji ni razloga za hitenje pri sporazumevanju o NEK.

SORODNI ČLANKI
  • Bauhaus katalog
  • Makita set orodij
  • Cubes hladnilnik
  • figura božiček
  • Božično drevo
  • Led figurica
  • Božična razsvetljava
  • Akustični panel
  • Konvektorski grelnik
  • Kopalniško pohištvo
  • Svetlobna veriga
  • Zložljivi podest
  • Božične krogle