But je napovedal, da bo ministra Kopača povabil na sejo sveta stranke, pričakujejo pa jasne odgovore na nekatera vprašanja, nakar bodo sprejeli odločitev o (ne)podpori. Predsednik SLS+SKD je dejal, da je Kopačev odgovor na interpelacijo nepopoln, hkrati pa je zagotovil, da je ne bodo podprli, če bodo Kopačevi odgovori dobro argumentirani.
Koalicijsko usklajevanje naj bi se po Butovih pričakovanjih začelo prihodnji teden. Po mnenju SLS+SKD stranke vprašanja pobojev ne bi smele izkoriščati za svojo politično promocijo, na drugi strani pa pri tem vprašanju ne bi smeli skrivati. Stranka bo predlagala, da bi koalicija soglašala o nujnosti sprejetja dokumenta o vprašanjih preteklosti v državnem zboru. Osnova za to bi bili lahko izjava o narodni spravi in deklaracija o protipravnem delovanju komunističnega totalitarnega sistema, saj sta to dokumenta, na katerih je Butovem mnenju smiselno nadaljevati delo. Na izvedbeni ravni naj bi poskrbeli za izdajo mrliških listov po uradni dolžnosti, obeležitev grobišč, zavzemajo pa se tudi za postavitev osrednjega spominskega obeležja. Po mnenju predsednika SLS+SKD je sedaj pravi čas, da se končajo polstoletne delitve v slovenski družbi glede preteklosti.
Na seji izvršilnega odbora, ki naj bi bila v torek, 6. novembra, pa naj bi končno izvolili tudi novega glavnega tajnika stranke. But je ponovil, da je Milan Turk resen kandidat za novega glavnega tajnika, čeprav je v igri več kandidatov. Dodal je, da bo na to mesto predlagal človeka, ki bo imel večinsko podporo v izvršilnem odboru, in da se moder politik pred svojimi odločitvami posvetuje. Po njegovi oceni se z imenovanjem ne mudi, saj je odločitev o glavnem tajniku pomembna za dobro delovanje stranke.