Kot je po glasovanju povedal predsednik stranke Franci But, je za odločitev glasovalo 128, proti pa 25 članov glavnega odbora, izrazitega nasprotovanja novemu imenu pa po njegovih besedah ni bilo. Bili pa so nekateri pomisleki in strahovi, saj so nekateri člani menili, da je za odločitev o spremembi imena prezgodaj in da bi se lahko del članstva iz nekdanje SKD "počutil izrinjenega".
But nasprotno meni, da je za spremembo pravi čas, saj bo izvršilni odbor v kratkem razpravljal tudi o novi grafični podobi, stranka pa bo lahko začela z aktivnostmi v zvezi z lokalnimi in predsedniškimi volitvami in s promocije nove podobe stranke v javnosti. "Stranka zaradi današnje odločitve ni nič manj notranje enotna in prepričan sem, da je naredila dobro potezo," je še povedal predsednik SLS in dodal, da bi morali nehati govoriti o tem, kdo prihaja iz nekdanje SKD in kdo iz SLS.
But je še povedal, da so se odločili podobno kot v mnogih evropskih državah, kjer so se krščansko-demokratske stranke preimenovale v ljudske zaradi premika v politično sredino. Poudaril je še, da ni stranka zaradi spremembe imena nič manj ali bolj krščanska, saj ima tudi v statutu zapisano, da izhaja iz etičnih korenin humanizma in krščanstva.
Odločitev o spremembi imena je glavnemu odboru naložil marčevski kongres stranke v Murski Soboti. Delegati, ki so takrat za novega predsednika namesto Franca Zagožna izvolili Francija Buta, so se odločili, da naj o nekaterih spremembah statuta - tudi o tisti glede imena - odloča glavni odbor.