Za Škulja razveseljiva novica je prišla osem mesecev potem, ko ga je aretirala policija in mu odvzela program. "Na koncu se je izkazalo, da imam prav, da so moje trditve o ranljivosti Klika resnične in da nisem storil nobenega kaznivega dejanja," je povedal Škulj.
Škulja je policija aretirala, ker naj bi Novi ljubljanski banki poskušal prodati program, ki bi odkrival ranljivost programa Klik in omogočal prenos denarja z enega na drug račun.
Po mnenju policije in Nove ljubljanske banke, pa naj bi šlo le za poskus goljufije. A ljubljansko okrožno sodišče, ki je zahtevo za preiskavo zavrnilo, meni drugače.
"Iz obrazložitve sodišča izhaja, da ni podan utemeljen sum kaznivega dejanja, in da gre le za oceno pavšalnosti predlagatelja, torej NLB, kaj naj bi Škulj počenjal," je povedal Škuljev odvetnik Kristjan Gomilšak. Sodišče naj bi po mnenju Gomilška tudi ugotovilo, da je Škuljev program uspešen, torej da resnično omogoča prenos denarja iz računa na račun brez vednosti lastnika računa.
Čeprav so na NLB napovedali pritožbo na odločbo, ki še ni pravnomočna, se Škulj pritožbe ne boji in zdaj še bolj prepričljivo napoveduje, da bo Novo ljubljansko banko in državo tožil za 200 milijonov tolarjev.