Celjsko okrožno sodišče je zavrnilo zahtevo Vzajemne, ki je od sodišča zahtevala, da naj direktorici Javnega zavoda Celjske lekarne Lilijani Grosek z začasno odredbo prepove "odtujevanje njenega zasebnega premoženja", je časnik Delo. Zagovornik direktorice Marjan Feguš je povedal, da je Vzajemna od direktorice zahtevala kar 100.000 evrov odškodnine, in sicer 50.000 evrov za blatenje imena Vzajemne, 50.000 evrov pa zato, ker zavarovalnici ni pošiljala podatkov o izdanih zdravilih.

Po Feguševem mnenju je sodišče zahtevo Vzajemne zavrnilo kot neutemeljeno na podlagi zakona o izvršbi, ki opredeljuje v kakšnih primerih je možno odtujiti zasebno premoženje. Dodal je tudi, da je zavarovalnica skušala s svojo zahtevo le prestrašiti preostale direktorje lekarn, da ne bi na glas povedali svoje mnenje o Vzajemni. Pojasnil je tudi, da bo zoper ovadeno direktorico še naprej potekal postopek na sodišču, med katerim bo sodni senat ugotavljal, ali je tožbeni zahtevek zoper Grosekovo utemeljen. Feguš prav tako ne izključuje možnost, da bo Vzajemna umaknila svoj tožbeni zahtevek.
Sodišče bo tudi obravnavalo tožbo Vzajemne zoper Grosekovo, v tej tožbi pa ji Vzajemna očita, da ni spoštovala sklep ministrstva za zdravje Andreja Bručana o pošiljanju zahtevanih podatkov o izdanih zdravilih zavarovalnici. Po besedah Feguša je v tej tožbi sporno dejstvo, da tega sklepa na katerega se sklicuje Vzajemna ni, kar je ugotovilo tudi ustavno sodišče. Vzajemna je tudi januarja letos vložila tožbo zoper Celjske lekarne, od katerih zahteva, da ji posredujejo podatke o izdanih zdravilih.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.