
"Sodni postopek je v teku. Okrožno sodišče je izdalo sklep, s katerim je zadevo odstopilo v reševanje Okrajnemu sodišču v Ljubljani. O pristojnosti bo odločilo Višje sodišče v Ljubljani. Po odločitvi sodišča se bo postopek nadaljeval z vročitvijo tožbe toženi stranki," je v izjavi za medije zapisala odvetnica Nina Zidar Klemenčič.
Pooblaščena odvetnica se v tožbi sklicuje na Ropove izjave, da obstajajo prisluhi Sove v zvezi z dogajanji v Piranskem zalivu, iz katerih naj bi bilo razvidno, da sta se Janša in hrvaški premier Ivo Sanader dogovarjala za incidente. „Izjave Antona Ropa so v celoti neresnične. Predsednik vlade Janez Janša se s premierjem Hrvaške Ivom Sanaderjem ni nikoli dogovarjal za incidente v Piranskem zalivu.“
Zidar Klemenčičeva v tožbi ugotavlja, da Ropove izjave predstavljajo nedopusten poseg v čast in dobro ime predsednika vlade Janeza Janše, saj mu pripisuje načrtno ustvarjanje konfliktnih situacij na meji s Hrvaško z namenom pridobivanja političnih točk, kar grobo posega v ugled predsednika vlade.
Neresnični očitki, da bi državljane Slovenije namenoma spravljal v nevarne situacije z namenom pridobivanja političnih točk, so za predsednika vlade skrajno žaljivi in v celoti nedopustni. Odvetnica v tožbi zahteva, da Rop nedopustne izjave javno umakne in se predsedniku vlade javno opraviči.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.