Obtožnica je po zavrnitvi ugovora postala pravnomočna, je povedal Klun, ki sicer sklepov senata še ni prejel. Pravnomočen je postal tudi sklep o podaljšanju pripora za dva meseca, vsake toliko pa ga je mogoče podaljševati, odvisno od poteka sodnega procesa.
Kot je znano, je novomeško okrožno državno tožilstvo zoper Brkića vložilo obtožnico 5. avgusta, ker naj bi 6. maja na cesti Vahta - Gospodična na Gorjancih trem osebam vzel življenje in s tem storil tri kazniva dejanja umora po 2. točki drugega odstavka 127. člena kazenskega zakonika. Za takšno kaznivo dejanje je zagrožena kazen od najmanj deset let zapora do najvišje možne zaporne kazni v Sloveniji, torej 30 let.
Žiga Klun se je na obtožnico pritožil, prav tako pa se je pritožil zoper podaljšanje pripora za svojega varovanca, za katerega se je senat novomeškega okrožnega sodišča odločil zaradi begosumnosti in ponovitvene nevarnosti.
Glavna obravnava se bo začela 6. oktobra, kazenskemu senatu pa bo predsedovala okrožna sodnica Milojka Gutman, so sporočili z novomeškega okrožnega sodišča.
Ima tožilstvo dovolj dokazov?
Umor 20-letne Darje Erak ter 23-letnih Bojana Čavića in Veljka Drinića na Dolenjskem se je zgodil 6. maja okoli pol desetih zvečer. Motiv za prvi strel naj bi bilo koristoljubje. Morilec naj bi ubijal zaradi milijona in 250 tisočakov, ki so jih žrtve prinesla s seboj, da bi kupile avtomobil. Drugič in tretjič naj bi ubijal, da bi se znebil prič.
Policija je dva dni kasneje pridržala Brkića, zoper katerega je tožilstvo tudi vložilo obtožnico. Vendar neposrednih dokazov, da bi moril prav on, po besedah osumljenčevega zagovornika, ni. Policija ni našla morilskega orožja - 9-milimetrske berette. Prav tako je izginil denar, s katerim naj bi žrtve hotele kupiti belega golfa in osumljenčev mobilni telefon. Negativen pa je tudi parafinski test, kar pomeni, da na Brkićevi roki niso našli sledi smodnika.