
Med zaslišanimi so bili Bojan Žalik, Ladislav Olah in Darko Šinko, ki so zaradi povezave z umorom Janka Makoterja že pravnomočno obsojeni.
Daniel Kreslin je tako kot na prejšnjem sojenju ponovil, da je slišal za telefon, ki naj bi ga dobil Šinko in da je ta dobival denar, Jože Hojs pa je, potem ko so prebrali njegovo izjavo s prejšnjega sojenja, kjer je opisal svoj odnos z obtoženko in razmere pri njih doma, potrdil povedano.
Bojan Žalik je dejal, da obtoženke ne pozna in da ni bil nikoli z njo v stiku, sodišču pa je očital, da je to, kar dela, kriminalno dejanje, saj je obsodilo nekoga, ki ni kriv. Pri tem gre za interese določenih ljudi, ki imajo tolikšen vpliv, da jih sodišče ščiti pred kazenskim pregonom. "Dokler vrhovno sodišče ne odgovori na mojo zahtevo o varstvu zakonitosti, ne bom govoril, ker lahko pričakujemo razveljavitev pravnomočne obsodbe," je dejal. Milica Makoter ni vpletena v to zadevo in to bi lahko sodišče ugotovilo že na prejšnji obravnavi, je še dodal. Na vprašanje Milana Krstiča, zagovornika Makoterjeve, ali je bil pred priprtjem v stikih s takratnim komandirjem ljutomerske policijske postaje Jožetom Makoterjem, bratom umorjenega Janka, je povedal, da je bil z njim v stikih v različnih okoliščinah, tudi takih, ki so povezane s to zadevo.

Tudi Ladislav Olah je izjavil, da bi rad pričal, a tega ne more zaradi zahteve za varstvo zakonitosti, saj bi lahko sam sebe prikrajšal za pravna sredstva, ki so mu še ostala. Makoterjeva ni vpletena in vsi vemo, da zadeva ni takšna, kot je zaključena, je še dodal.
Darko Šinko je dejal, da ne more povedati nič novega, na vprašanje Krstiča, kaj se je dogajalo s spornimi listki, ki naj bi mu jih poslala Makoterjeva oziroma je na jih njena pisava, pa je odvrnil, da je te listke prvič videl pri hišni preiskavi, ko si jih policisti lepili na škatlo. Policiji je očital, da so tako njemu kot mami narekovali, kaj mora povedati v postopku. Na koncu pa se je Makoterjevi celo opravičil, ker ji sodijo.