Slovenija

Na Vrhniki osem družin po vselitvi prejelo obvestila o razlastitvi

Vrhnika, 24. 06. 2026 17.24 pred 1 uro 1 min branja 42

Poštni nabiralnik v Nemčji

Na Vrhniki, na območju pod Hruševco, si je osem družin zgradilo nove domove, nato pa so v nabiralnik prejele nepričakovano obvestilo o delni razlastitvi zemljišč. Direkcija za infrastrukturo naj bi na njihovih zemljiščih načrtovala del trase severne vrhniške obvoznice, lastniki pa trdijo, da o projektu doslej niso bili uradno obveščeni.

Posebej jih je razburilo dejstvo, da naj bi bil projekt pripravljen že leta 2024, medtem ko so nekateri v tem času pridobili celo gradbena in uporabna dovoljenja. Družine opozarjajo na pomanjkanje informacij, kratke roke in velik stres, saj še vedno nimajo jasnih odgovorov, kaj naj bi se na njihovih zemljiščih gradilo.

Več si lahko ogledate v prispevku v današnji oddaji 24UR na POP TV.

Več kot 90 ovac poginilo na Krasjem vrhu zaradi udara strele

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI42

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

tron3
24. 06. 2026 19.21
Kakšen foter takšen sin!!!
a res1
24. 06. 2026 19.20
Preden kaj kopuješ se 100 x prepričaj. Na različnih geodetskih in UE po Sloveniji. To ti je nasvet leta, vem iz prve roke. Na PISO se ne zanašat kar tako, niti notarja!!!
fljfo
24. 06. 2026 19.08
Če bi bilo po meščevo, bi bilo vse v državni lasti in teh težav sedaj ne bi imeli...
BrezPitt
24. 06. 2026 19.22
Zanimivo moj kolega pravi, če bil bil prečastiti Janez na oblasti brez ograničenja trajanja mandata, kar sanja od mladosti naprej teh težav ne bi bilo nikoli.
bojer
24. 06. 2026 18.59
Ne mor˙š verjet, ko začneš z gradnjo moraš imeti vsa soglasja, torej v čem je "fora"?
Con-vid 1984
24. 06. 2026 19.06
Kaj pa če imajo ves to?
bojer
24. 06. 2026 19.14
Con, prav v tem je lahko "fora".
MESE?AR
24. 06. 2026 19.22
Očitno imajo vsa soglasja , drugače ne bi imeli gradbenih dovovljenj. Upravna enota se lahko samo slika na njihovih parcelah !
BrezPitt
24. 06. 2026 18.54
Župan Občine Vrhnika je Daniel Cukjati. Na volitvah je kandidiral s podpisi volivcev (neodvisno) in vodi svojo listo, politično pa velja za kandidata, ki ga podpira stranka SDS. Hvala ti JaJo.
fljfo
24. 06. 2026 19.00
Kolega Vrhničan pa pravi, da je blizu SD...Zdej pa ti vedi
HardKore
24. 06. 2026 18.51
Vsa čast, bravo
anatomija
24. 06. 2026 18.51
O tej trasi se govori že nekaj let in je tudi nekaj let že začrtana . Ne vem zakaj takrat , ko so parcele kupili niso pogledali vse te načrte . Verjetno sedaj hočejo dobiti razne odškodnine ker se bo povečal promet mimo njihovih hiš.
anatomija
24. 06. 2026 19.05
Če pa je prišlo do razlastitve , pa pomeni , da postopek za odkup parcele bil podan že pred nekaj časa in ker ni prišlo do prodaje iz strani lastnika zemlje je prišlo do razlastitve. Torej se morajo obrniti na prodajalca parcele saj jih je on prevaral s prodajo žemljišča kije v postopku razlastitve .Pred 4 leti sem prodal del parcele za urejanje ceste , Sosed ni hotel podpisati , ker edini od 14 lastnikov parcel , ki so bili vključeni v to ni hotel sprejeti ponujene cene že več kot leto pred začetkom gradnje se je začel pritoževati , da mu grozijo z razlastitvijo. Torej so bili tudi lastniki teh parcel pravočasno obveščeni o odkupu in možnosti razlastitve . Kdo je bil takrat lastnik pa je drugo vprašanje in zakaj je vse zamolčal.
Infiltrator
24. 06. 2026 18.50
Politika vpletena povsod v tem primeru župan kraja ....
Letnik 1964
24. 06. 2026 18.41
vi kar šponajte...levi in desni...ko se narodu vtrga...
Con-vid 1984
24. 06. 2026 19.04
Gutenberg
24. 06. 2026 19.16
Čimprej.
4krogci
24. 06. 2026 18.40
po uradnih podatkih na spletni strani obcine... projekt nacrtovanja zacet leta 2020...septembra 2022 lastniki/prebivalci pozvani na predstavitev projekta + moznost ugovora... pol je prislo neki ugovorov ampak brez temeljev...ministrstvo predalo obcini za pripravo spremembe obcinskega prostorskega nacrta OPPN...2024 se zacelo odkupovanje zemljisc....2026 prebivalci preseneceni hahahhaha je pa res da te parcele ob nacrtovanju niso bile zazidljive....zakaj so vmes postale pa ve zupan in kompanija!
Moderni mislec
24. 06. 2026 18.39
Država skorumpirana! Namesto, da bi postegnili obvoznico nekje mimo hiš, morejo direkt čez hiše vleči in s tem še podražiti projekt obvoznice? To so čisti mafijski posli. In kdo ima sploh pravico koga razglasiti, če je njegova last? To bi jaz takoj šel direkt na Evropsko sodišče in tožil državo za take denarje, da bi ji minilo graditi obvoznico.
tina se je kur bala
24. 06. 2026 18.37
Saj jim ne bodo pokradli kot levaki. Dobili bodo nadomestno vse. Levnuhi ne nabijajte.
Cenb77
24. 06. 2026 18.31
Kot da bi bli v Avtoštoparskem vodniku po galaksiji... odlok o gradnji intergalaktične obvoznice je bil obešen in če ga ne prebereš je to tvoj problem... zdej bomo rušili...
MasteRbee
24. 06. 2026 18.23
Javna uprava je že od 45tega podvržena negativni selekciji.
prepih
24. 06. 2026 18.17
Večina ljudi je DESNIČARJEV veliko hitreje naložiš torbo pri kraji kakor z LEVICO.
Cenb77
24. 06. 2026 18.29
Uf kot vem so 2024 nakladal z LEVICO... je tako?
Groucho Marx
24. 06. 2026 18.31
Ne reče se zaman Leva roka desni žep.
Hud Robin
24. 06. 2026 18.14
Saj to je to, neučinkovitost, eden glavnih problemov pri nas. Prevelika javna uprava, drug za drugega ne vedo in se praskajo po razpočnicah spredaj in zadaj. Da potem o sodiščih sploh ne govorimo. Zelo žalostno, da je tako.
eliton
24. 06. 2026 18.40
Po moje se je pa eden ali dva iz višje sile odločil za projekt(posel) in hkrati sta povozila vse uradnike ki so izdali dovoljenja
1butnskala
24. 06. 2026 18.14
Pod rdečimi je bilo vse možno
tito73
24. 06. 2026 18.19
Župan je Cukjati(sds), direktor upravne enote pa B.Koprivec(NSI)
Perovskia
24. 06. 2026 18.29
In gradbeno ter niso so dobili postavili v 2 mesecih
MasteRbee
24. 06. 2026 18.05
Golob je odpravil temeljni problem...zvišal je plače Javnemu sektorju.
Džouzi
24. 06. 2026 19.02
Samo tistim na vrhu se pozna, ostalim bolj slabo.
stanga123
24. 06. 2026 18.02
Enapi kdo je vladal 2024?
BrezPitt
24. 06. 2026 18.56
Kdo je župan in občinska uprava???? Sds in nsi!!!!
stanga123
24. 06. 2026 18.02
V banana repzbliki je mozno vse.in še več
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763