V pismu sta zapisana znesek in telefonska številka. Zavrteli smo jo smo in v težko razumljivi angleščini dobili navodila, kako priti do denarja. Lažna pisma romajo iz Španije, Velike Britanije in z Nizozemske. Zneski, ki jih obljubljajo, segajo od 10 do 100 tisoč evrov.

Kot pravi Igor Lamberger z Generalne policijske uprave gre za poskus goljufije mednarodnih razsežnosti, vendar policiji tega, kdo stoji za celo zadevo, še ni uspelo ugotoviti.
Roko nad igrami na srečo pri nas ima urad za nadzor prirejanje teh iger, ki deluje pod okriljem finančnega ministrstva. Sonja Strnad z Urada za nadzor nad prirejanjem iger na srečo pravi, da so tovrstne primere prvič zaznali že leta 2003. "Ti primeri so se nadaljevali tudi lani, vendar glede na to, da pri tem ne gre za vplačilo, smo ugotovili, da ne gre za igro na srečo, ampak za sum goljufije, zato smo vse zadeve odstopili policiji," pravi Strnadova.

Policisti kaj več o goljufih skušajo ugotoviti prek Interpola. Ponavadi naletijo na izmišljena imena in loterije, ki sploh ne obstajajo.
Igor Lamberger še opozarja na veliko naivnost ljudi. "Če ne vplačaš nekega zneska oziroma stave v neko nagradno igro ne moreš biti tako naiven, da verjameš, da boš brez plačila dobil nek denarni znesek oziroma nagrado. Kriminalisti imajo uradno podatke o treh Slovencih, ki so nasedli tujim igram na s. Koliko pa naj bi jih dejansko bilo ne vedo, saj ljudje zaradi sramu, ko vidijo, da so bili naivni, tega policiji ne prijavijo.