Pristojni minister pa molči, kot da se ga ta problematika ne tiče.
Letos so YHD sicer namenili 11,5 milijona tolarjev, toda višina sredstev je postavljena po neznanem ključu in ne glede na kakovost in izjemnost programa; organizacije članice Sveta invalidskih organizacij Slovenije (SIOS) na primer dobijo največji delež sredstev za prav vse, kar napišejo, opozarjajo v YHD.
Čeprav je bilo lani veliko govora na račun nepravilnosti razdeljevanja sredstev FIHO in neustreznosti sestave komisije za razdeljevanje sredstev, se ni zgodilo nič, ocenjujejo v društvu. Tudi po spremembi pravilnik o razdeljevanju sredstev pričakujejo le kozmetične popravke, saj ga spreminjajo tisti, ki so napisali prvotnega. Zakon o invalidskih organizacijah bo po njihovem vse skupaj še poslabšal.
Evalvacija, ki jo je FIHO naročil strokovnjakom Fakultete za družbene vede, je po mnenju YHD pokazala na probleme, na katere tudi sami opozarjajo: na vlaganje v nepremičnine, na izginjanje sredstev in njihovo nenamensko porabo ter na preveliko pristojnost in monopol vedno istih ljudi, ki obvladujejo celotno področje invalidskega varstva.