Bogdan Biščak, izvršni direktor LDS, je izjavil, da je stranka predala računskemu sodišču poročilo o stroških volilne kampanje za leto 2000. "To poročilo je zajemalo tudi stroške, ki so bili narejeni znotraj kampanje za dva volilna okraja, v katerih je nastopal Jelko Kacin, iz te dokumentacije pa je povsem jasno, da je bila kampanja izvedena v okvirih, ki jih določa zakon."
Niti na centrali liberalne demokracije niti v LDS-u v Kranju domnevno obremenilnih dokumentov nimajo, zato naj bi za dokumentacijo prosili Milana Podgorška, ki je bil formalno vodja volilnega štaba leta 2000. Novinarjem Večera je potrdil avtentičnost dokumentov, ne pa tudi tega, da je sam novinarski vir .
"Lahko vam zagotovim, da jaz nisem ta vir, ker lahko kategorično zavračam, da bi kakršen koli novinar od mene dobil dokumente. So mi jih pa predstavili novinarji Večera in me vprašali, če jih poznam. Ob tem moram povedati, da so bili dokumenti, ki sem jih imel v štabu po vrnitvi iz Avstralije, avtentični. Poudariti pa je treba, da nisem vodil volilnega štaba Jelka Kacina, ker sem bil v času njegove kampanje v Avstraliji in Novi Zelandiji. Prepričan sem, da je kampanjo vodil sam, je povedal Podgoršek.
Novinarja Večera Peter Jančič in Katja Šeruga sta prav tako zanikala da je njun vir Podgoršek. "Odkod smo dobili dokumente, ne morem povedati, gre pa za zajetno mapo z opisi, kako naj bi potekala volilna kampanja leta 2000. Po pregledu se zdi, da gre za načrt, ki pa ima tudi oznake, kaj je bilo izvedeno in kako je bilo izvedeno. Denarnega dela oziroma finančnih nakazil, pa nimamo," je povedal Jančič.
Kakšno je ozadje celotne zgodbe, je za zdaj težko reči. Podgoršek pravi, da so bili dokumenti narejeni v več kopijah, sam pa je zanikal, da bi zadeve z volilno kampanjo spravil v javnost kot maščevanje, ker mu je davčna uprava na začetku letošnjega leta opravila temeljito revizijo.
"Ne vem, zakaj bi to komentiral, ker to absolutno nima nobene zveze z mano. Nikjer v svetu ne boste videli takšne kategorije, v kateri bi povezovali eno in isto osebo. To so objektivne zadeve. Gre za čisto politiko, zato ne vem, zakaj bi kateri koli dnevnik kaj takšnega objavljal," je bil razburjen Podgoršek.
Volilne kampanje politične stranke sicer običajno stanejo več, kot je prikazano v finančnih poročilih, zato je toliko bolj presenetljivo, kako je zgodba o financiranju volilne kampanje Jelka Kacina prišla v javnost šele tri leta po volitvah. Poleg tega pa je nastopil čas sestavljanja list za evropske volitve, kjer Kacin ne skriva ambicij, da bi posegel po prvih mestih na listi.