Direktorja blejskega zdravstvenega doma, Leopolda Zonika, odločitev sodišča ne moti, saj Vladikovič, ki v zdravstvenem domu dela pogodbeno kot ginekolog, po njegovem mnenju opravlja svoje delo strokovno.
Ginekologa so pogodbeno zaposlili februarja leta 1998, dva meseca preden se je zgodil znani primer Mance Lukša, katere rojstvo sta Vladikovič in zdravnica Marjeta Švent-Kučina ocenila kot splav, kasneje pa se je izkazalo, da gre za napako. Vladikovič se je takrat v jeseniški bolnišnici upokojil.
Zdravnik Vladikovič v zdravstvenem domu tako ne bi več delal le v primeru, če bi mu Zdravniška zbornica Slovenije odvzela licenco. Ta pa o tem še ni odločala, oziroma bo to storila šele po pravnomočnosti sodbe kranjskega sodišča. Do takrat pa po mnenju predsednika Odbora za strokovna medicinska vprašanja pri Zdravniški zbornici Slovenije, Vladislava Pegana, ni nobenih razlogov, da zdravnik ne bi smel opravljati dela. Tudi zato ne, ker po njegovem, glede na to, da zdaj opravlja delo ginekologa in ne porodničarja, ni nobenega strahu, da bi se kaj takega, kot se je zgodilo v jeseniški porodnišnici, ponovilo.