Po mnenju prvaka SLS pa je omenjena rešitev ''skorajda neizvedljiva oz. je bolj teoretična kot praktična''. ''Če ta rešitev torej ni izvedljiva, so alternativa predčasne volitve po veljavnem proporcionalnem sistemu, ali pa le delno opravilno sposobna vlada za daljše obdobje,'' je dejal Podobnik ter poudaril, da se stranka v danih okoliščinah zaveda svoje odgovornosti in bo zato skušala ''najti večino za oblikovanje prehodne vlade, ki bi imela vsa pooblastila in bi delovala z vsemi pristojnostmi''. Po Podobnikovih besedah naj bi predsednika Kučana zanimalo, kolikšne so možnosti za oblikovanje takšne vlade; prvak SLS naj bi mu v odgovoru omenil možnost, da bi prehodno vlado poleg poslancev SLS, SKD in SDS podprli ''tudi poslanci SNS in še nekateri drugi''.
Kučan naj bi na Podobnikovo vprašanje, ali ima kot predsednik države predlog za novega mandatarja, odgovoril nikalno in pripomnil, da o tem še ni razmišljal ter da si bo končno mnenje o tem ustvaril po pogovorih z vsemi prvaki parlamentarnih strank. Oba sogovornika naj bi sicer soglašala, da bi bila prehodna vlada s čimširšo podporo v parlamentu ''dobra rešitev''.
Podobnik je znova poudaril, da je sedanji v. d. ministra za obrambo Franci Demšar le eden izmed možnih kandidatov za novega mandatarja; Demšar naj bi že pristal na mandatarstvo. ''Če pa bi našli človeka, ki bi bil sprejemljiv še za širši krog poslancev, bi se zanj tudi odločili,'' je še dodal prvak SLS in v. d. podpredsednika vlade Marjan Podobnik.