Slovenija

Sredinega sestanka vlade s Fidesom verjetno ne bo

Ljubljana, 15. 06. 2010 16.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Za v sredo predviden sestanek predstavnikov vlade in zdravniškega sindikata bo verjetno odpadel. Problem je v tem, da vlada do srede še ne bo imela pripravljenega memoranduma stališč.

Minister Marušič
Minister Marušič FOTO: Aljoša Kravanja

Sindikat zdravnikov Fides in vladni predstavniki se v sredo verjetno ne bodo sestali, saj vlada do takrat še ne bo imela pripravljenega memoranduma stališč, ki jih bo izročila Fidesu, je pojasnil minister za zdravje Dorjan Marušič.

Memorandum vladnih stališč naj bi bil po Marušičevih napovedih pripravljen v sredo do konca dne. Vseeno pa minister pričakuje, da bo do sestanka prišlo v najkrajšem možnem času, po posredovanju memoranduma.

Sicer pa je Marušič predstavil nekatere možnosti glede reševanja organizacije dela in dežurstva zdravnikov. Kot je dejal, na ministrstvu trenutno preučujejo možnost uvedbe turnusnega dela med zdravniki. Če bi vsi zdravniki v državi umaknili soglasje k dežurni službi, bo pač potrebno reorganizirati dežurno službo, je dejal minister.

Fides namreč napoveduje, da bo zdravnikom predlagal, naj prekličejo soglasja za delo preko polnega delovnega časa, če ne bodo uspeli doseči soglasja z vlado glede predlaganih sprememb zakona o sistemu plač v javnem sektorju. Predlog novele namreč predvideva prepolovitev plačila nadurnega dela v zdravstvu.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

cirenij
16. 06. 2010 07.09
Prevetrit kolektivne pogodbe. Zdravniki, učitelji, vzgojitelji, sodniki, so danes glede na vse ostale privilegiran sloj, zgrešene pretekle reforme. Zraven preplačanih dežurstev(naj izjeme oprostijio), dopusti, neprestane počitnice in prosti dnevi učiteljev, so plod njihovih agresivnih sindikalnih predstavnikov, ki jim ni mar, kdo vse to plačuje. Čeprav imajo nekateri predsodke, "uvozit" zdravnike iz nekdanje Juge. Veliko jih je iz naše skupne države zelo dobrih. Sicer pa človeku omogočit dostojno življenje in zadovoljstvo na delovnem mestu, pa jih ne bomo potrebovali toliko.
Sebastjan Cigoj
16. 06. 2010 05.52
Kolega B32 delam z zdravniki, ki delajo še več napak in hujše kot sem jih jaz delal v tekstu. Na koncu so plačani ravno toliko kot res dobri zdravniki. Tudi redkim dobrim zdravnikom počasi prekipeva, da so plačani isto kot njihovi kolegi, ki samo šmuglajo.
B23
15. 06. 2010 20.00
Piroman123 radiološki inžinirji, Polek, donac, najbolša, niskim, Od nekoga,ki je v enem samem sestavku naredil toliko slovničnih napak kot ti ,ne moreš pričakovati ,da bo razumel kaj zdravnik ali inženir radiologije sploh dela.
rewritable@email.si
15. 06. 2010 19.11
Dej nehite. Plače v zdravstvu NISO visoke (razen par njih na visokem položaju ali tistih, ki prakično v suženjskih razmerah delajo). Ko bo zdravnikom prekipelo do konca, bodo kvalitetno oskrbo nudile izključno privatne ustanove. Pa si krijte zdravljenje zlomljene roke z 10.000 evri. če bo šlo. V tem primeru, se bo verjetno celotno zdravstveno osebje pogovarjalo tudi o zdravju vaših hišnih ljubljenčkov. Pa boste dobili, kar želite.
Sebastjan Cigoj
15. 06. 2010 18.40
Prav bi bilo, da bi vlada delala na spremembi vseh treh kolektivnih pogodb, saj dodeljujejo preveč pravic tako zdravnikom, sestram in ostalim podpornim delavcem v zdravstvu. Polek visokih plač in dopustov se tu pojavlja celi kup drugih ukodnosti, kot so naprimer dopusti itd. Kirurg, ki občasno dela v območju virov ionizirajočega sevanja (dovol je 10 ur v enem tednu in potem celo leto nič več) prejme polek dopusta, ki mu pripada v osnovi in na izobrazbo še najmanj 9 dni dopusta za delo z v območju io sevanja (v primeru, da dela malo večkrat 18 dni), 2 dni za delo v operacijski sobi ali urgentnem timu, 1 dan za možnost infekcije, 1 dan za delo v prisilni drži, 1 dan za deržurstva. Poleg kirurgov so tu še radiološki inžinirji, ki dobijo zmeraj 18 dni za delo v območju io sevanja ter še druge dodatke. Izmerjene mesečne doze io sevanja so pri radioloških inžinerjih navadno 0,0 mS, saj so naprave toliko izpopolnjene, da niso niti malo izpostavljeni. Kolektivne pogodbe so zastarele in jih bi bilo potrebno popraviti, vendar se nobeden zaradi močnih lobijev ne upa povedati to naglas. Polek vseh dodatkov, ki jih zdravniki prejmejo je še tu grozno veliko donac s strani farmacevtskih družb, ki donirajo zdravnikom izobraževanja v ameriki ipd. Normalno so potem njihova zdravila najbolša. Počasi se bo treba začeti zavedati, da bo javni sektor potrebno prečistititi, če ne bo prišlo do njiegovega zloma. Vendar se v javnem sektorju vedno dogaja, da čistijo pri nižje plačanih delavcih z niskim dohodkom in malo pravicami.
Tonček Balonček
15. 06. 2010 17.56
Kdor kaj rabi popoldne ali ponoči, naj kar pohiti, dokler je še vs epo starem! Potem bo moral iti po pomč na gasilsko društvo ali na policijsko postajo!