Začasni ribolovni režim, za katerega sta se dogovorili Slovenija in Hrvaška v okviru izvajanja SOPS, je Starman opredelil kot kršitev mednarodne pogodbe. Po njegovi oceni jo je premier Janez Drnovšek enostransko spremenil in s tem v celoti zadostil zahtevam hrvaških ribičev, da lovijo do sredinske črte v Piranskem zalivu in celo do Ankarana. Slovenskim ribičem pa je po trditvah Starmana zmanjšal območje ulova.

Prav tako Starman meni, da vladi nista pristojni za sprejem kodeksa obnašanja ribičev, temveč je to naloga profesionalnih združenj. Kodeks po njegovem mnenju pomeni poseg v ustavno pravico do svobodnega podjetništva s tem, ko nalaga upravnim organom, da v primeru njegove kršitve ribičem odvzamejo dovoljenje za ribolov. "Gre za provizorije, ki ne vzdržijo minimalne pravne presoje," je pravno-politično analizo dogovora o začasnem ribolovnem režimu in ribiškem kodeksu sklenil Starman. Menil je še, da je zato državni zbor dolžan odločiti, da Slovenija odstopi od SOPS in začne izvajati schengensko mejo.
Hrvaški odvetnik Anto Nobilo je na ustavnem sodišču v Zagrebu vložil zahtevo, naj sodišče izda začasno odredbo, s katero bo zadržalo izvrševanje odredbe o trajni pristojnosti bujskih policistov, da lahko kadarkoli do leta 2004 preiščejo Jorasovo hišo. Novinarjem je ob tem Starman predložil tudi grafični prikaz in opis geodetske uprave Slovenije, ki po njegovih besedah dokazuje, da sodi Jorasova hiša v katastrsko občino Sečovlje, s tem pa v Slovenijo.