Teden dni po ropu v postojnski vojašnici se skrivalnice nadaljujejo. Uradnih informacij ni, neuradne pa govorijo o tem, da je kraja postojnskega orožja resna zadeva - precej bolj resna, kot je kazalo na začetku. Prvič, iz Postojne niso ukradli nekaj deset kosov orožja, kot je na začetku trdilo obrambno ministrstvo, pač pa okoli 150 avtomatskih pušk, 30 do 50 pištol in okoli 10.000 nabojev, kar so na policiji potrdili kot precej točne številke. Drugič, orožje kot kaže sploh ni bilo namenjeno v tujino, ampak na slovenski trg. Na črnem trgu sosednjih držav je namreč cena orožja - kalašnikov na primer stane 500 do 800 mark - preprosto premajhna, da bi opravičila tveganje tako drznega ropa, kot se je zgodil v Postojni.
Kraja orožja iz Postojne je tako predvsem znatno poslabšala varnostne razmere v Sloveniji, in tudi zato policija o primeru molči.
Najnovejše informacije govorijo o vrsti ukradenega orožja. Namesto kalašnikovov naj bi iz Postojne izginile predvsem puške tipa SAR 80, ki so še bolj nevarne od kalašnikovov, saj lahko njihovi izstrelki prebijejo celo neprebojni jopič.
Glede glavnega vprašanja, kdo bo za krajo odgovarjal, pa obrambno ministrstvo za zdaj molči. Menda sta o tem vprašanju minister Demšar in načelnik Podbregar v preteklih dneh zelo energično razpravljala. Toda če je res, da so stražarji delali v skladu z elaboratom straže, bi moral odgovarjati tisti, ki je za to zadolžen. To pa je obveščevalno varnostna služba, njen direktor Vavtar in minister Demšar, ki je Vavtarju nadrejen. Še posebej zato, ker so se podobni vlomi v preteklosti že dogajali.