Slovenija

Strelski obračun v Ljubljani

Ljubljana, 26. 06. 2000 21.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Do strelskega obračuna je prišlo dopoldne v lokalu na Gosposvetski cesti v središču Ljubljane, žrtev napada pa je bil že drugič v sedmih mesecih Mišo Vujičič, ki neuradno velja za enega glavnih botrov t. i. črnogorskega podzemlja, čeprav uradno še nikoli ni prekršil zakona.

Vujičič je v kritičnem stanju, druga oseba, ki je bila ranjena v streljanju, pa je izven življenjske nevarnosti. Policija strelca še išče.

Mišo Vujičič je bil že v lokalu, ko sta vstopila dva njegova znanca, ga pozdravila in se napotila k zadnji mizici na vrtu lokala. Kmalu je k njima prisedel še Mišo. Le nekaj minut za tem pa je iz notranjosti lokala nekdo nepričakovano dvakrat ali trikrat ustrelil proti Vujičiču. Vujičič je bil ranjen v hrbet, eden njegovih sogovornikov v rame, strelec pa je skupaj s pajdašem zbežal z lokala.

Policija za zdaj o motivih streljanja ne govori, o morebitni povezanosti današnjega obračuna z umorom Veselina Jovoviča Vesa pa govori tudi dejstvo, da je Mišo veljal za enega možnih naročnikov Vesovega umora. Sam je vpletenost v Vesov umor vedno zanikal, kljub temu pa je bil v zadnjem letu tarča že dveh napadov. Prvič je ušel dvema markiranima napadalcema v ljubljanskem lokalu Kresnička, drugič je nanj streljal in ga hudo ranil Vukašin Jovovič, brat pokojnega Vesa. Zanimivo je, da Mišo kljub nevarnosti pri sebi ni imel telesnega stražarja.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.