Tisti ki menijo, da je razbitje upravičeno, pravijo, da bo razbitje podjetja pripeljalo do večje konkurence, ki bo s seboj prinesla tudi večjo inovativnost ter boljše produkte. Resda v prvih fazah napovedujejo precejšnjo nestabilnost na trgu, vendar naj bi bile dolgoročne posledice pozitivne. Stroški vzdrževanja različne opreme bodo višji, vendar bo oprema nesorazmerno bolj kvalitetna.
Hiter pregled rezultatov in argumentov pa kaže, da so argumenti proti razdelitvi podjetja mogoče celo močnejši in tudi številčnejši. Razbitje Microsofta bi uničilo standard, ki je do sedaj veljal na trgu. Izmenjava podatkov med različnimi platformami bi bila dražja in bolj zapletena. Podjetja bi morala zaposlovati več tehničnih strokovnjakov, usklajevanja računalniških sistemov med poslovnimi partnerji bi bila bolj zapletena itd. Kaže, da bi z razbitjem podjetja najbolj pridobili ravno Microsoftovi konkurenti. Stran, ki je proti razdelitvi podjetja meni tudi, da bo sam sodni proces zelo kmalu pokazal na slabosti takega ravnanja, saj Microsoft sedaj namenja ogromna sredstva, energijo in delovno silo samemu sodnemu postopku, namesto k razvoju softvera.
Ameriška vladna pogajalska skupina pa je v teh dneh sporočila, da je pripravljena iti z Microsoftom v nov krog pogajanj glede sodbe o razdelitvi podjetja. Steve Ballmer, izvršni direktor Microsofta, je vladno pripravljenost na pogovore sprejel z odobravanjem.