
S popravkom proračuna je pravosodno ministrstvo pridobilo za 2,8 milijarde tolarjev več, s čimer je vlada po mnenju ministra za pravosodje Lovra Šturma pokazala, "da zelo resno jemlje reševanje razmer na področju pravosodja".
"Ministrstvo daje prednost pri investicijah pravosodnim organom in ne potrebam ministrstva," je povedal Lovro Šturm. Tako ne bodo izvedli preselitve iz sedanjih prostorov ministrstva v novo stavbo. "Prizadevali si bomo, da bodo ustrezne stavbe dobili drugi pravosodni organi po Sloveniji," je dejal Šturm. Letos bodo nove prostore dobili okrajni sodišči v Ormožu in Trbovljah, za okrajno sodišče v Sežani pa bo ministrstvo kupilo poslopje, ki je sicer v lasti občine, med drugim pa bodo prenovili tudi fasado sodne palače v Ljubljani.
S snemanjem sojenj do zmanjšanja zaostankov
Sicer pa bodo letos nabavili precej avdiovizualnih naprav za snemanje sodnih obravnav, kar naj bi ponekod posledično zmanjšalo sodne zaostanke. Več denarja pa naj bi namenili tudi reorganizaciji centra za izobraževanje v pravosodju. "Letos naj bi se zmanjšale tudi čakalne vrste za opravljanje pravosodnega strokovnega izpita, saj je namenjenega več denarja za plačilo komisij," je povedal Šturm.
Pravosodni minister je poudaril, da imajo prednost postopki za zagotavljanje pravne varnosti: postopki denacionalizacije in postopki za popravo krivic, kjer že rešujejo po 90 primerov tedensko.