Slovenija

Šuklje na delovnem obisku na Potugalskem

Ljubljana/Lizbona, 29. 02. 2000 16.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Minister za notranje zadeve Borut Šuklje, ki se v spremstvu ožjih sodelavcev mudi na dvodnevnem delovnem obisku na Potugalskem, se je danes srečal s tamkajšnjim notranjim ministrom Fernandom Manuelom Dos Santos Gomesom in njegovimi najtesnejšimi sodelavci. To je prvo uradno srečanje notranjih ministrov Slovenije in Portugalske, so sporočili z ministrstva za notranje zadeve.

Ker Portugalska trenutno predseduje svetu Evropske unije in Zahodnoevropski uniji, je bila rdeča nit pogovora na ločenem sestanku med slovenskim in portugalskim notranjim ministrom prav vključevanje Slovenije v Evropsko unijo. Minister Šuklje je ministru Gomesu predstavil slovenska prizadevanja na področju dela notranjih zadev pri vključevanju v unijo, in sicer pri prilagajanju zakonodaje pravnemu redu EU, prilagajanju naših institucij, kot tudi na področju investicij v vso potrebno opremo in infrastrukturo za delo policije. Ministra sta v pogovoru ugotovila, da imata Slovenija in Portugalska skupno točko, kjer bi lahko državi sodelovali z nasveti. Portugalska ima namreč izkušnje z varovanjem zunanje meje EU, s to nalogo pa se bo morala v prihodnosti spoprijeti tudi Slovenija.

Sicer pa je portugalski minister Gomes izrazil veliko zadovoljstvo nad opravljenim delom Slovenije pri vstopanju v EU. Ocenil je, da je Slovenija dosegla velik napredek v procesu približevanja, še posebej pa je pohvalil našo dobro organiziranost in odgovornost pri prevzemanju nalog. Ministru Šukljetu je zagotovil, da nas bo Portugalska podprla pri naših prizadevanjih za vstop v unijo.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.