Slovenija

Sumljive pošiljke v parlamentu

Ljubljana, 12. 11. 2001 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
STA/E.Ž.
Komentarji
0

V DZ so prispele tri pisemske pošiljke z belim prahom. Pisma so bila naslovljena na poslanski skupini LDS in ZLSD ter na odbor za zunanjo politiko, rezultati analize sumljive pošte pa bodo znani v torek.

Rezultati analize naj bi bili znani do 13. ure, pristojni inšpektor pa je nekatere prostore državnega zbora dotlej zapečatil. Veterinarska uprava bo o ugotovitvah analize obvestila javnost, ko bodo te opravljene. Nacionalni veterinarski inštitut v vseh do sedaj preiskanih vzorcih pošiljk z nezneno sumljivo vsebino, ki so se v naši državi pojavile po septembrskih terorističnih napadih na ZDA, ni našel sledov bioterorizma.

Pregledovanje sumljive pošte
Pregledovanje sumljive pošte FOTO: Reuters

Policija je tudi v tem primeru opravila enake postopke kot v prejšnjih podobnih primerih, torej obvestila pristojne inšpektorje, ki so domnevno sumljive kuverte odvzeli in posredovali v analizo Veterinarskemu inštitutu, je povedal tiskovni predstavnik generalne policijske uprave Miran Koren. Pisemske pošiljke so najprej prišle v vložišče DZ ter bile nato posredovane naslovnikom. Po neuradnih informacijah policije sta dve pisemski pošiljki vsebovali prah, ena sumljiva pošiljka pa je ostala neodprta. Koren ni mogel potrditi, ali so vse tri pošiljke imele istega pošiljatelja oziroma ali je poleg sumljivega prahu v njih še kakšna vsebina. Potrdil pa je, da so bile vse tri sumljive pošiljke poimensko naslovljene na tri poslance DZ.

Vodja poslanske skupine liberalne demokracije Anderlič je potrdil, da je na njegovo ime v poslanski skupini prišla sumljiva pošiljka. Pošiljka je po besedah Anderliča prišla iz tujine, konkretno iz Italije, poleg dveh na roku napisanih stavkov, pa je vsebovala še beli prah.

Tone Anderlič
Tone Anderlič FOTO: Dare Čekeliš

Potem ko sta jo s tajnico poslanske skupine odprla, so nemudoma poklicali policijo. Tudi njegov poslanski kolega Miran Potrč, sicer vodja poslanske skupine združene liste, je opisal podobno doživetje. Tajnica v pisarni poslanske skupine je namreč pri pregledu jutranje pošte ugotovila sumljivo pošiljko, ki je bila naslovljena na Potrča. Nemudoma je opozorila sekretarja poslanske skupine in Potrča prek njiju pa še pristojne službe. Te so začasno zapečatile tri pisarne poslanske skupine te stranke, sedaj pa čakajo na obvestilo pristojnega inšpektorja, ali gre res za pošiljko vraničnega prisada ali za kaj drugega. Pošiljka, naslovljena na Potrča, je prišla iz sosednje Italije, v njej pa je bil prav tako sumljivi prah. Kaj vsebuje pošiljka, ki je prav tako iz tujine prispela tudi na ime poslanca Jelka Kacina, sicer predsednika parlamentarnega odbora za zunanjo politiko, še ni znano.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.