V Sloveniji se je pojavil že tretji primer bolezni BSE, mlečna afera pa končnega epiloga še ni dobila. To sta le dva razloga, da se lahko potrošniki v Sloveniji vprašamo, koliko je hrana, ki jo uživamo, varna. Po mnenju Dražigosta Pokorna, strokovnjaka za prehrano, bi morala za to poskrbeti država. »Država ima zakone in predpise, vprašanje pa je, ali so ti zakoni in predpisi urejeni tako kot so drugje,« meni Pokorna.
V začetku tedna je prav na temo varne hrane potekala okrogla miza s strokovnjaki s področja kmetijstva in zdravstva. Večina zbranih je izrazila mnenje, da pravega razloga za skrb ni. Vseeno pa bi bilo treba, kot pravijo, izboljšati nadzor. Skrb za zdravje in varstvo potrošnikov je razdeljena med tri ministrstva, za nadzor na trgu pa skrbijo celo štirje inšpektorati. Pokorna meni, da bi morale biti vse vladne organizacije, ki skrbijo za varno hrano »tako ali drugače, združeni pod isto streho in ne razdeljeni, kot so zdaj.«
O tem, ali smo potrošniki zaradi pojavljanja nedovoljenih snovi v hrani upravičeno zaskrbljeni, smo želeli govoriti še s pristojnimi z republiške veterinarske uprave. Vendar nam Simona Salomon, v.d. direktorice VURS, v dveh dneh pa ni uspela odgovoriti.