Slovenija

Svoboda bo za podpredsednico DZ predlagala Avšič Bogovičevo

Ljubljana, 08. 05. 2026 12.35 1 min branja 42

Nataša Avšič Bogovič

Gibanje Svoboda bo za podpredsednico državnega zbora predlagala poslanko Natašo Avšič Bogovič, nekdanjo vodjo poslanske skupine te stranke.

Vodja poslancev Svobode Borut Sajovic je v izjavi za medije napovedal, da bo stranka na položaj podpredsednice DZ predlagala Natašo Avšič Bogovič

Če bo ta potrjena, se bo tako pridružila Francu Križanu (Demokrati) in Danijelu Krivcu (SDS), ki sta že bila imenovana. 

Krivec je na tajnem glasovanju prejel 84 glasov, štirje so bili proti. Križan, ki so ga predlagali poslanci Demokratov in Resnice, pa je prejel 86 glasov, dva sta bila proti.

Franc Križan in Danijel Krivec.
Franc Križan in Danijel Krivec.
FOTO: 24ur.com

Po poslovniku ima DZ največ tri podpredsednike, od tega enega iz največje opozicijske poslanske skupine. Podpredsedniki pomagajo predsedniku DZ pri njegovem delu in opravljajo v dogovoru z njim posamezne zadeve z njegovega delovnega področja. Svojo funkcijo opravljajo do prve seje novoizvoljenega DZ.

Poslovnik določa tudi, da če je predsednik DZ odsoten ali zadržan, ga nadomešča podpredsednik, ki ga določi predsednik. Če predsednik DZ ni določil podpredsednika, ki naj ga nadomešča, ali če predsedniku preneha funkcija, ga nadomešča najstarejši podpredsednik.

KOMENTARJI42

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

D.M.C
09. 05. 2026 12.51
Se bojo ze brž spravli skup🤣🤣
ap100
09. 05. 2026 09.35
baje je lokalno izjemno priljubljena med ljudmi ki jo poznajo?
Slavko BabIč
09. 05. 2026 09.03
He,he, Križan bi znal na koncu prestopiti celo k Robiju, ko bo začel Jufka s svojimi neustavnimi odloki!
Slavko BabIč
09. 05. 2026 09.01
Desnuhe iz klejti se vam že hlače tresejo!
Samo DESNO je pravo
09. 05. 2026 08.47
Prosimo.. samo to ne. Raje pa mister beana..Bo bolje
Samo DESNO je pravo
09. 05. 2026 08.43
kje pa imate Goloba? hmm..nekam se je skril.Od sramote se ne upa več v javnost.
natas999
08. 05. 2026 21.05
teh šalabajzerjev ne rabimo
Bella Ciao1
08. 05. 2026 17.38
V Bovcu imajo janšisti in stevoti zdaj za malico zapovedano kranjsko, burek in sirnico. Lahko gre janšist iz Yu...ne more iti Yu iz janšista😱🤣😱🤣
misterbin
08. 05. 2026 17.32
To o podprecednici naj plesalci samo sanjajo .Kdo jo bo pa volil ?
Boris Kavčič
08. 05. 2026 17.21
Tale Križan je postal malo moteč za Demokrate in tudi za Logarja..ni oseba za to funkcijo,žal premehek in prepočasen v odzivanju...
Slavko BabIč
09. 05. 2026 09.02
He,he, Križan bi znal na koncu prestopiti celo k Robiju, ko bo začel Jufka s svojimi neustavnimi dekreti!
PošteniSlovenec
08. 05. 2026 16.47
Svoboda bo za podpredsednico DZ predlagala Avšič Bogovičevo in njena naloga je da na vsaki seji DZ sledi svojemu velikemu vodji svobodne parade Golobu in vsem brihtnim volivcem ki so za njih volili slavnostno oznanja kot je to storil Golob na volilni večer "Zmagali smo" in "Gremo naprej"..
Bella Ciao1
08. 05. 2026 15.34
Povprečna izobrazba desnih tu gor 6 razredov oš.???
Samo DESNO je pravo
09. 05. 2026 08.45
hehe..asta a si ti?
Bella Ciao1
08. 05. 2026 15.33
Zakaj pa ne ženo od Mahniča?
kryptix
08. 05. 2026 16.00
Jokaš da vse dobimo mi zdej ko dobite eno drobtinico pa spet ni prav?
txoxnxy
08. 05. 2026 15.32
Pa zakaj imajo skrajni levičarji tako čudne priimke ?
oježeš
08. 05. 2026 18.10
Skrajnih levičarjev je za 95% manj, kot skrajnih desničarjev, ki samo pljuvajo po vsem kar jim ne kima, podtikajo in jim ni mar ne za Slovence ne za Slovenijo. Vidijo le svojega mesija, ki že dolgo ne bi smel biti več v politiki ampak le upokojeni politični mešetar.
Veščec
08. 05. 2026 20.06
zato,ker so skrajni desniqi,pa to
Kumul
08. 05. 2026 15.24
Pri koritu naj ostane, da bo lahko Litijsko bolje pojasnila SKOKu.
Mir na svetu
08. 05. 2026 14.43
Za odtenek ampak res za odtenek boljša kot Uršula, ker ona ima vsaj kapnasmešek non stop na obrazu, itak bo pa delala tako kot bo golob dejal, dokler je še v SLO,ker kaj kmalu bo v Bruslju namesto Kosove.
oježeš
08. 05. 2026 18.11
Ni vse tako, kot pri desnih. Če ne ubogaš zdraharja, se ti kmalu zgodijo čudne reči in moraš zapustiti tako stranko kot določene položaje.
Potouceni kramoh
08. 05. 2026 14.40
Ta je tut ta prava hlinjenka.
marker1
08. 05. 2026 14.36
Spravila je na kant brežiško bolnišnico.
Zelo123
08. 05. 2026 14.30
Sam za dnar se ji gre, antipatična do amena.
Uporabnik1921539
08. 05. 2026 14.25
pa kje jih najdejo?Nihce je ne mara in zdaj bo......
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763