Predsednik komisije Branko Kelemina je za 24 ur povedal, da se je današnje pričanje gospoda Türka nanašalo na pojasnila obtožb prejšnjih prič. Türk je na zaslišanju odločno zavrnil sklepanje pogodb za izvoz viškov električne energije v Italijo prek posrednikov oziroma prejemanje provizij, kar je pred nekaj dnevi potrdila tudi kriminalistična policija.
Türk je sedanjega v. d. direktorja Elesa Vekoslava Korošca, ki je pred komisijo pričal sredi aprila, pozval, naj vse očitke proti njemu podkrepi z ustreznimi dokumenti. "Formalno sem še vedno direktor Elesa in vrhovno sodišče me bo nedvomno postavilo nazaj," je bil prepričan Türk, ki se je kmalu po razrešitvi v začetku januarja 2001 pritožil na ta vladni sklep.
Türk je izrazil prepričanje o nesposobnosti omenjenega vodstva Elesa pri trgovanju z viški električne energije. To je bil po njegovem "reguliran državni aparat, ki je elektriko iz elektrarn pošiljal distribuciji" in nič več od tega. Njega pa, da so odstavili neposredno pred sklenitvijo izvoznih pogodb za italijanski trg za leto 2001, s katerimi je dosegel tudi do štirikrat višje cene glede na prejšnje leto.
Poleg vzpostavitve trgovanja je bila po Türkovih besedah njegova prednostna naloga po prevzemu vodenja Elesa od njegovega predhodnika Korošca tudi ureditev oddaje tranzitnih poti prek Slovenije. Ugotovil je namreč, da slednjih ali sploh niso zaračunavali (Hrvaški) ali pa so jih oddajali po izredno nizkih cenah (Avstriji). "Ključ do dobička pa so transportne poti," je pripomnil.