Slovenija

Talce bo obiskala delegacija RK

Manila, 10. 05. 2000 10.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Skupina predstavnikov Rdečega križa in dva visoka posrednika filipinske vlade so se danes odpravili k 21 talcem v filipinskem pragozdu, kamor so jih odvlekli pripadniki skrajne muslimanske skupine Abu Sajaf. Predstavniki Rdečega križa nameravajo zdravstveno preiskati talce, s seboj pa imajo tudi zdravila in hrano za talce, ki so jih v ponedeljek ugrabitelji ponovno premestili v drugo skrivališče.

Muslimanski skrajneži skupine Abu Sajaf so z vsemi talci uspeli pobegniti iz obroča, ki ga je okoli njihovega tabora na otoku Jolo vzpostavila filipinska vojska, je včeraj sporočil predstavnik filipinske policije.

Ugrabitelji z 21 talci so se iz skrivališča v gorah blizu kraja Talipao z vozili napotili v 20 kilometrov oddaljeni kraj Patikul, je dejal predstavnik policije.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20