Skupina podjetij Agenciji za telekomunikacije in Uradu za varstvo konkurence očita, da sta do Telekoma preveč popustljiva, kar pa na uradih zavračajo. Direktor Urada za varstvo konkurence Andrej Plahutnik pravi, da v tem trenutku poteka postopek zaradi ugotavljanja morebitne zlorabe prevladujočega položaja na področju ADSL storitev, s samim centrexom pa se ne ukvarjajo. Z omenjeno problematiko se ukvarja tudi Agencija za telekomunikacije, vendar pa bo zdaj svoje moralo povedati sodišče, kjer pa tožnike čaka težko dokazovanje, da je Telekom sklepal pogodbe, s katerimi je nameraval nezakonito omejiti konkurenco.
Če bo tožba uspešna ali ne, bi lahko na dolgi rok postalo nerelevantno, saj se trg internih telefonskih omrežij prav v tem obdobju spreminja. Minister za informacijsko družbo Pavel Gantar je pojasnil, da tako centrex kot druge klasične hišne centrale, nadomešča in bo nadomeščala tudi telefonija preko internetnega protokola. Zato bodo morda nekateri problemi razrešeni tudi s samim razvojem tehnologije. "Vendar mislim, da je to vprašanje tudi vprašanje s katerim se prav zdaj ukvarja agencija, ki pa mora in ki bo sprejela določene ukrepe na podlagi skrbne analize razmer in trga," dodaja Gantar ter poudarja, da je za takšne zadeve agencija vsekakor bistveno bolj usposobljena kot sodišče.
In morda je pravi razlog trenj na tem področju telekomunikacij ravno v novih tehnologijah. Uvozniki internih telefonskih central in omrežij so do pred kratkim trg popolnoma nadzorovali, zdaj pa ga bodo morali deliti ne le z gigantom Telekomom, temveč tudi z drugimi ponudniki in prav kmalu bi trg lahko za vse postal pretesen.