"Dejstvo je, da je sodišče ugotovilo, da ni bilo znakov kaznivega dejanja in je bila tako prekinitev delovnega razmerja policista neupravičena," so poudarili v Policijskem sindikatu Slovenije (PSS) in dodali, da zahtevajo "odgovornost oseb, ki so sodelovale pri takšnem scenariju".
Od v. d. generalnega direktorja policije pričakujejo, "da je dosleden in sproži ustrezne postopke zoper odgovorne in s tem pokaže, da smo pred zakoni in pri spoštovanju pravnega reda vsi enaki. Ni namreč težko nekomu obesiti 'suknjič krivde', težko mu ga je sneti. Zato naj odgovorni odgovarjajo za svojo nestrokovnost, policistu pa se naj tudi javno opravičijo," so zapisali v sindikatu.
'Znakov kaznivega dejanja ni bilo'
Kot je znano, je bila v teh dneh objavljena informacija, da je mariborska policijska uprava izpeljala postopek reintegracije za policista in ga povabila k nadaljevanju dela v policiji.
Policijska uprava Maribor je aprila letos od zunanjega oddelka ptujskega državnega pravobranilstva prejela sodbo višjega delovnega in socialnega sodišča, s katero je bilo odločeno, da je policija dolžna omenjenega policista sprejeti nazaj na delo in mu priznati vse pravice za čas prenehanja pogodbe o zaposlitvi.
Pritožbeno sodišče je namreč po tem, ko je delovno sodišče potrdilo odločitev delodajalca o odpustitvi policista, odločilo, da znakov kaznivega dejanja ni bilo in je bila tako prekinitev delovnega razmerja neupravičena.
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.