Slovenija

Tožbi proti upravama Jakliča in Averja zelo verjetni

Ljubljana, 25. 05. 2010 13.17 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

V četrtek bo znano, ali bo izredna uprava Vzajemne proti prejšnjima upravama družbe vložila tožbe. Predsednik izredne uprave Kidrič pravi, da so tožbe zelo verjetne.

Boštjan Aver
Boštjan Aver FOTO: POP TV

V odvetniški pisarni Zidar Klemenčič in na Vzajemni so potrdili, da bo v četrtek znano, ali bo sedanja izredna uprava zavarovalnice vložila tožbe zoper prejšnji upravi, ki sta ju vodila Marko Jaklič in Boštjan Aver. Glede na izjave predsednika izredne uprave Dušana Kidriča je pričakovati vložitev tožb.

Tožbi bi vložili "zaradi škode, ki je bila družbi povzročena z negospodarnimi in nevestnimi ravnanji dveh prejšnjih uprav", so povedali v omenjeni odvetniški pisarni, ki jo je izredna uprava pooblastila za vložitev tožb. Da bodo o tožbah odločali v četrtek, so potrdili tudi v Vzajemni.

Marko Jaklič
Marko Jaklič FOTO: POP TV

Tožbe so bile po navedbah odvetniške pisarne pripravljene po dokončani reviziji nekaterih poslov Vzajemne z zunanjimi pogodbenimi partnerji. V primerih, v katerih so v okviru revizije nekaterih poslov, ki so potekale v zadnjih mesecih, revizorji ugotovili nepravilnosti pri poslovanju prejšnje uprave, bodo sproženi postopki po zakonu o gospodarskih družbah v delu, ki govori o tem, da mora "član organa vodenja ali nadzora pri opravljanju svojih nalog ravnati v dobro družbe s skrbnostjo vestnega in poštenega gospodarstvenika", pojasnjujejo v Vzajemni.

Naročali nepotrebne in negospodarne storitve

Revizorji so po navedbah Vzajemne namreč ugotovili, da je uprava naročila storitve, "ki so bile ekonomsko neupravičene, za družbo nepotrebne in negospodarne". Ugotovili so tudi, da so te storitve opravile osebe, ki zanje nimajo potrebnega strokovnega znanja in da so bili "izredno nekvalitetni in neuporabni izdelki s strani članov uprave družbe potrjeni in v celoti plačani".

KOMENTARJI (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User420976
25. 05. 2010 16.56
Tožbe bodo utemeljene. Z zdajo delnic naj bi si bivši šefi prisvojili zavarovalnico, ki so ustanovili državljani.
tony_abcde@yahoo.com
25. 05. 2010 16.08
zgleda imata taprave mentorje
User463049
25. 05. 2010 15.42
bom še enkrat napisu.."na cesto vrč,kot vegrodove delavce" kar ni 1000%pokrito premoženje (z dokazili) zaplenit ...
totnhem
25. 05. 2010 15.04
Kaj ni dovolj da imamo že dva tajkuna sedaj pa jima že mladi sledijo,pri takem vladanju je vse možno.
User508078
25. 05. 2010 14.45
kako to da v naši bananarepubliki ne obsodijo nobenega lopova kljub temu da dobijo Averja z rokami v žaklju ko krade ga nagradijo z novim direktoskim mestom kjer bo še naprej lahko kradel javni denar kako to da se najbolj sposobni managerji ali novodobni lopovi vedno prikoritijo k javnim jaslim in nikoli v kakšno privatno gospodarsko frmo kjer krvavo potrebujejo kvalitetne kadre