V Sloveniji je letno trpinčenih 3.200 otrok, trend nasilja nad otroci pa narašča tako v Sloveniji kot tudi v Evropi, je po zaključku štiridnevnega seminarja s področja nasilja nad otroki v Zrečah povedala inšpektorica za mladoletniško kriminaliteto na Generalni policijski upravi (GPU) Vesna Pandev. Dodala je tudi, da problema nasilja nad otroki ne more rešiti le ena institucija, temveč se morajo institucije, kot so policija, pravosodni organi ter centri za socialno delo povezati in delati "z roko v roki".
Namen seminarja, na katerem je bilo okrog 30 udeležencev, je bilo pridobivanje dodatnih znanj za prepoznavanje in primerno ukrepanje v primerih trpinčenih in zlorabljenih otrok. V ospredju seminarja je bilo tudi razumevanje posameznih subjektov v postopkih obravnavanja kaznivih dejanj ter razumevanje težav pri delu z otroki in ranljivimi osebami.
Seminarja, ki ga je pripravila GPU v sodelovanju z britanskim veleposlaništvom v Sloveniji in Društvom za nenasilno komunikacijo, so se udeležili strokovnjaki iz različnih strok in institucij: kriminalisti, ki delajo na področju nasilja nad otroki s posameznih policijskih uprav, socialni delavci, tožilci in člani nevladnih organizacij.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.