Poslanec skupine nepovezanih poslancev Davorin Terčon je na današnji novinarski konferenci zanikal namigovanja, da je bil v obdobju nekdanje SFRJ sodelavec "kakršnekoli obveščevalne službe".
Terčon se posvetuje s pravniki
Podatke sicer z ostalimi kolegi, obtoženimi sodelovanja v obveščevalnih službah, še preverja, je povedal. Prav tako se posvetujejo s pravniki, "da vidijo, ali obstaja kakšna pravna pot, da se popravi vsaj del tistega, kar jim je bilo s temi neresničnimi podatki povzročeno".
Terčon, ki je pred izstopom iz LDS opravljal funkcijo predsednika parlamentarne komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb, je omenil možnost, da so podatki o njegovem sodelovanju v obveščevalni službi nastali tudi kasneje, ne ravno v obdobju nekdanje SFRJ. "V njih je namreč veliko netočnosti in neresničnosti," je pojasnil poslanec.
Morda so bili - nadzorovani
Nekateri znaki po Terčonovih besedah kažejo, da so morda bili on in nekateri njegovi poslanski kolegi - tu je omenil poslanca Dušana Kumra (SD) in Rudolfa Mogeta (LDS) - "preverjani in nadzorovani, ne pa da bi bili kakršnikoli sodelavci obveščevalne službe".
Sicer pa se Terčonu zdi "simptomatično", da je ta afera izbruhnila ravno v trenutku, ko je podpredsednik parlamentarne komisije za nadzor obveščevalnih služb Kumer izjavil, da naj bi pri vladnem nadzoru nad delovanjem Sove šlo za kršenje zakona.
Na poročanje javne televizije po torkovi seji parlamentarne komisije za nadzor nad varnostno obveščevalnimi službami, da je bil uslužbenec Službe državne varnosti, se je na seji DZ ostro odzval tudi Kumer. Ocenil je, da gre za poskus politične diskreditacije tistih, ki opozarjajo na probleme.
Poleg Kumra in Terčona naj bi po poročanju javne televizije tudi poslanca Rudolf Moge in Zmago Jelinič delali za tajno Službo državne varnosti (SDV).
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.