Slovenija

Unilever kupil SlimFast in Ben&Jerry's Homemade

London, 12. 04. 2000 18.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Angleško-nizozemska prehrambene multinacionalka Unilever je za 2,3 milijarde dolarjev kupila ameriško družbo SlimFast Foods, ki se ukvarja s proizvodnjo in prodajo dietetičnih izdelkov, letno pa samo v ZDA ustvari 1,3 milijarde dolarjev prihodkov od prodaje. Unilever je v sredo poleg nakupa omenjene družbe objavil, da je za 326 milijonov dolarjev prevzel ameriškega proizvajalca sladoleda Ben&Jerry's Homemade.

SlimFast je družba v zasebni lasti, na trgu dietetičnih izdelkov v ZDA pa drži kar 45-odstotni tržni delež. Unilever pričakuje, da bo nakup SlimFasta, ki je lansko leto končal z 125 milijonov dolarjev čistega dobička povečal skupno prodajo multinacionalke za 0,5 odstotka.

Ameriški proizvajalec sladoledov Ben&Jerry's Homemade, ki sta ga ustanovila nekdanja hipija je postal znan po nenavadnih okusih sladoledov, predvsem pa po političnem delovanju lastnikov. Unilever pa je z nakupom družbe utrdil svoj svetovni primat na področju proizvodnje sladoledov.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.