Detektive za preverjanje, ali delavec bolniško le izkorišča in simulira, najemajo tako podjetja iz zasebnega sektorja kot tudi javni sektor. Tako lahko denimo preverijo, ali delavec, ki je na bolniški zaradi hudih težav s hrbtenico, v resnici seka drva v gozdu ...
Seveda pa, opozarjajo zdravniki, bolniška nikakor ne sme pomeniti, da mora biti delavec, ki je bolan, v "domačem zaporu". Ravno nasprotno, pri mnogih stanjih denimo sprehodi na svežem zraku, običajno koristijo pri zdravljenju in podobno. Kaj je torej dovoljeno, kaj je celo zaželeno, česa se mora delavec in bolnik držati in kaj bi pri zdravljenju in rehabilitaciji morali upoštevati tako bolniki kot zdravniki, delodajalci in država, jutri zvečer v rubriki 24UR Inšpektor.
Ob tem bomo pa govorili tudi o drugi skrajnosti, ki je tudi del slovenske realnosti. Mnogi delavci v Sloveniji namreč, ko so bolni, ne gredo na bolniško, pa bi morali iti. Mnogi, predvsem prekarni delavci, ker se bojijo izgube dela in denarja, ker si tega preprosto ne morejo privoščiti, mnogi tudi zato, ker se bojijo zamere šefa, delodajalca ... Tudi o tem problemu jutri v Inšpektorju.
Slovenija
Uradno na bolniški, v resnici na smučanju
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
24UR Inšpektor
Komentarji
215
Velika večina ljudi je na bolniški seveda povsem upravičeno, obstajajo pa tudi takšni, ki bolniško izkoriščajo. Tako pripovedujejo zdravniki, o tem pričajo tudi zasebni detektivi. Ti za delodajalce včasih preverjajo sume, da je nek delavec, ki je uradno na bolniški, v resnici zdrav in medtem dela na črno ali pa celo smuča v tujini. To so resnični primeri, ki jih je iz svojega dela navedla detektivka, ki je o tej problematiki govorila za rubriko 24UR Inšpektor.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (215)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.