Medicoengineering, eden glavnih igralcev na trgu z medicinsko opremo, ki se je v preteklosti v medijih znašel v različnih odmevnih zgodbah, bo za ceno okoli 4,9 milijona evrov gradil nov urgentni kirurški blok v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Ljubljana.
Na odločbo o izboru izvajalca za izgradnjo novega urgantnega kirurškega centra na ministrstvu za zdravje niso prejeli zahtevka za revizijo, kar pomeni, da je odločba postala pravnomočna. Izbrani izvajalec bo z gradnjo začel v začetku marca 2019.
Na razpis sta sicer prispeli dve ponudbi. Ponudbena cena podjetja Kolektor Koling za izvedbo naročila je bila v vrednosti približno 5,2 milijona evrov. Zahtevek za revizijo bi lahko v osmih dneh od objave odločitve vložil zagovornik javnega interesa in vsaka oseba, ki ima interes za dodelitev javnega naročila in bi ji lahko z domnevno kršitvijo nastala škoda.
Diagnostično-terapevtski servis, del katerega je tudi urgentni kirurški blok, so sicer začeli graditi pred približno 11 leti. Lani so tako v UKC Ljubljana odprli nove prostore splošne nujne medicinske pomoči in internistične prve pomoči, pot do teh pa je bila dolga in polna zapletov.
Podjetje iz Trzina se je leta 2002 znašlo v središču afere "operacijske mize". UKC Ljubljana je tedaj od podjetja Aico-Med (predhodnik Medicoengineeringa) brez javnega razpisa kupil 38 operacijskih miz Maquet za štiri milijone evrov in jih dvakratno preplačal. Ime podjetja pa se je pojavilo tudi v primeru smrti bolnika zaradi napačne napeljave medicinskih plinov v šempetrski bolnišnici.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.