
Revizijsko poročilo je pokazalo, da so denar za potovanje na Kitajsko nekateri socialni delavci porabili negospodarno. "Med centri za socialno delo jih je bilo šest takih, ki so delno ali pa v celoti plačali to potovanje iz sredstev javnega zavoda," je povedala državna sekretarka na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve Lidija Apohal Vučkovič.
Od 11 zaposlenih iz šestih zavodov so si nekateri iz sredstev zavoda plačali del stroškov – gre za okoli 70 tisoč tolarjev - nekateri pa so si na račun zavoda privoščili kar celo potovanje, ki je stalo okoli 300 tisoč tolarjev.
"Ljudje iz centrov za socialno delo se poti na Kitajsko pravzaprav niso udeležili v velikem številu. V lastnem aranžmaju jih je šla večina, razen ene kolegice, tako da kakšna posebno velika škoda davkoplačevalcem ni bila povzročena," je povedala predstavnica Skupnosti centrov za socialno delo Darja Kuzmanič Korva.

Direktorica centra za socialno delo v Krškem, ki je denar pred odhodom na Kitajsko vrnila, in direktorica kamniškega centra zadeve za 24 ur nista hoteli komentirati. Direktorji in direktorice ostalih zavodov pa so bili na dopustu oziroma nedosegljivi. Vsi, ki so šli na Kitajsko na račun davkoplačevalcev, bodo denar morali vrniti.
Minister za delo in družino Vlado Dimovski je odredil, da morajo tako delavci kot direktorji, katerim je zavod kitajske počitnice plačal s proračunskim denarjem, ta denar vrniti zavodu. Denar morajo vrniti v enem mesecu. Čas, ki so ga prebili na spornem potovanju, pa morajo v celoti beležiti v breme svojega letnega dopusta.