Po napovedih predsednika ustavne komisije Boruta Pahorja se bo seja ustavne komisije nadaljevala prihodnjo sredo. Dotlej naj bi tako strokovna skupina kot tudi poslanske skupine pripravile povsem konkretne rešitve glede vsebine t. i. evropskega člena, ki ureja vključevanje Slovenije v EU. Spremeniti bi bilo treba spremeniti 3., 8., 47. in 68. člene ustave. Večji del razprave je bil namenjen dilemi, kakšen pristop bi bil najboljši glede spremembe člena, ki govori o prenosu izvrševanja dela suverenosti države. Ta hip so "v igri" tri možnosti: abstrakten, konkreten in združeni pristop.
Abstraktni pristop predvideva v pravnih spisih uporabo splošnih formulacij, na podlagi katerih se je lažje prilagajati nenehnim spremembam. Konkretni pristop predvideva izrecno pojmovanje Evropske unije. Združeni pristop pa bi bila nekakšna kombinacija prej omenjenih. "Možni so vsi trije pristopi. Strokovna skupina še ni povsem gotova, kateri je najustreznejši, zato bi si bilo smotrno vzeti še nekaj časa za razmislek o tem vprašanju," je v imenu skupine strokovnjakov pojasnil njen koordinator Miro Cerar.
Strokovna skupina, ki je v pomoč ustavni komisiji, je med drugim predlagala, da bi se komisija zaenkrat osredotočila zgolj na obravnavo predlaganih sprememb omenjenih štirih členov, medtem ko naj bi z razpravo o ostalih predlogih ustavnih sprememb nadaljevali šele po dokončni odločitvi o evropskem členu. V zvezi z vladnim predlogom za spremembe 3. (prenos suverenosti), 8. (neposredna uporaba določil ratificiranih in objavljenih mednarodnih pogodb), 47. (izročanje naših državljanov tujim državam) in 68. člena (lastninska pravica tujcev) ustave pa strokovna skupina predlaga ustavni komisiji, naj pri pripravi osnutka ustavnega zakona upošteva več stališč.