Slovenija

V času koronavirusa porast telemedicine. Kakšne so prednosti?

Ljubljana, 22. 01. 2021 19.51 1 min branja 2

Telemedicina

V času epidemije se je poleg dela od doma, šolanja na daljavo in nakupovanja po spletu razširila tudi telemedicina. Če so jo pred tem večinoma uporabljali za nekatere srčne bolnike, pa je bilo od marca lani kar 505 bolnikov, ki so jih spremljali na daljavo, večino zaradi covida-19. Prednosti telemedicine sta individualna obravnava in razbremenitev bolnišnic zaradi manj hospitalizacij, nenazadnje pa tudi nižji stroški.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI2

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Brabus
23. 01. 2021 10.37
Telemedicina- preko telemetrije spremlajo določene funkcije. Uporabna zadeva.
tornadotex
22. 01. 2021 21.13
Čez 30 let ,bo to obvezna praksa...osebni zdravnik bo samo še spomin.že sedaj je možno ob nekaterih programih in specialnih algoritmih dokaj natančno dignastocirati bolezen in posledično upeljati specialistično zdravljenje...
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763