Celjska bolnišnica se kot prva v Sloveniji ponaša s posebnim kirurškim robotom Da Vinci, za katerega je bolnišnica morala odšteti 1,7 milijona evrov, je o novi pridobitvi povedal direktor celjske bolnišnice Marjan Ferjanc. Njegova prednost je v tem, da združuje vse prednosti laparoskopskega in klasičnega načina operiranja. Poleg tega pa se po mnenju vodje projekta Sandija Poteka z uporabo robotske kirurgije zmanjšata tudi neželeni posledici odstranitve prostate, kot sta uhajanje seča in erektilna motnja.
Trenutno se robotska kirurgija največ uporablja v urologiji in ginekologiji. Tudi v celjski bolnišnici so potem, ko je celotna ekipa poleg drugih usposabljanj opravila še trening v Strasbourgu, robota začeli uporabljati na urologiji. Zaenkrat so z njim operirali šest bolnikov z rakom prostate, za tovrstno operacijo pa sta za zdaj usposobljena le dva kirurga.
Kako deluje ta poseben kirurški robot in koliko stane operacija z njim, pa si preberite v članku V celjski bolnišnice operirajo s pomočjo robota na spletni strani Vizita.si.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.