
Na Policijski upravi Maribor so okoli 3. ure ponoči prejeli obvestilo o požaru na parkirišču pri kopališču Pristan v Mariboru, je povedal vodja Službe direktorja Boštjan Bajec.
V celoti sta zgorela dva parkirana avtomobila, še trije pa bili so poškodovani. Ogenj je izbruhnil na osebnem avtu znamke golf in se razširil na sosednje parkirane avtomobile in tudi na stavbo. Požara ni opazil nihče od bližnjih stanovalcev, pa čeprav je ob gorenju močno pokalo. Sta pa na ogenj postala pozorna varnostnika. Prav v tistem času sta namreč na drugi strani Drave opravljala redni nadzor. Požar se je razširil tudi na fasado kopališča. Materialno škodo na objektu ocenjujejo na okoli 7 milijonov tolarjev, medtem ko škoda na avtomobilih še ni znana. Prav tako ne vzrok požara, policija suma kaznivega dejanja še ni izključila.

Lastniki uničenih avtomobilov so študentje, saj je v neposrednji bližini študentski dom.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.