
Na izpostavljenih delih cest je nevarnost poledice, zato vozite skrajno previdno. V večini regij akcije čiščenja cest še potekajo, saj so po očiščenih glavnih prometnicah na vrsti lokalne ceste.
Zimska služba v pripravljenosti
V Zimski službi Celje so povedali, da je ponekod na cestah snežna brozga, kljub novozapadlemu snegu pa večjih zastojev v prometu ni bilo. Ekipe zimske službe, ki so še vedno v tretji stopnji pripravljenosti, so večino cest že splužile in posipale s posipnim materialom, zadnje pluženje so opravili davi okrog pete ure. Glede na intenziteto sneženja se ekipe zimske službe na pluženje odpravljajo v povprečju vsake dve do tri ure.
V noči s četrtka na petek je največ snega zapadlo na območju Kozjanskega in Lisičnega, in sicer 20 centimetrov, na območju Celja, Latkove vasi in Velenja pa 10 centimetrov.
V nedeljo spet padavine
V soboto zvečer in v noči na nedeljo se bodo padavine od zahoda postopno širile v notranjost države, po nižinah bo deloma deževalo, zato bo ponekod nevarnost poledice. Dež bo v nedeljo večinoma prešel v sneg, ki naj bi v ponedeljek zvečer prenehal padati.
Opozorilo pred snežnimi plazovi

V četrtek je še snežilo, ponoči pa so padavine večinoma ponehale. Od srede zjutraj do danes zjutraj je zapadlo od 20 do 100 centimetrov snega, največ v zahodnih Julijskih Alpah. Sneg je bil suh, v visokogorju je nastalo nekaj zametov, a močnejših vetrov med sneženjem ni bilo. Snežilo je na podlago rahlega in suhega snega. Večjih plazov zaenkrat ni bilo.
Sneg je mehak in rahel ter se globoko predira, gibanje v gorah je zlasti v Julijskih Alpah zelo oteženo. Nevarnost snežnih plazov je v Julijcih četrte stopnje, drugod pa tretje stopnje. Sneg je slabo sprijet in se lahko že ob majhni dodatni obremenitvi hitro splazi.