
Požar, ki je zajel približno en hektar veliko območje, so gasili gasilci iz celotne podravske regije. V požaru je tako popolnoma zgorelo 25 ton parafina, dve skladišči, proizvodna hala ter dve trgovini. "To je bila največja akcija, kar smo jih imeli v podravski regiji. V njej je sodelovalo 350 gasilcev in 62 gasilskih vozil," je poudaril Janez Liponik, poveljnik podravske gasilske regije.
Požar je ogrožal tudi bližnjo bencinsko črpalko, gasilcem pa je z uspešnim posredovanjem uspelo preprečiti eksplozijo uskladiščenih plinskih jeklenk. Ker so objekti svečarstva in trgovine ob glavni cesti Ptuj - Zavrč, je bila cesta več ur zaprta za promet.
Pristojne službe še vedno ugotavljajo vzrok požara, ki je po prvih ocenah povzročil za več kot 235 milijonov tolarjev škode oziroma za dober milijon evrov. Med dolgotrajnim gašenjem se je lažje poškodovalo pet gasilcev, ki so utrpeli lažje opekline in jim je bila na kraju nesreče nudena prva zdravniška pomoč. Ves čas pa je obstajala tudi velika nevarnost zastrupitve s strupenimi plini, ki so nastali pri izgorevanju parafina in plastike.
Gasilci so požar pogasili šele okoli 2. ure zjutraj, pogorišče pa so si danes ogledali pristojni inšpektorji, ki vzrok požara še ugotavljajo.