Kot so sporočili iz Darsa, so bili na kraj dogodka napoteni gasilci, ki imajo prostore v Avtocestni vzdrževalni bazi Vransko in požar hitro pogasili. K sreči poškodovanih ni bilo. "Ob takšnih dogodkih se morajo naši nadzorniki prometa hitro in premišljeno odzvati, da zagotovijo varnost povzročiteljev dogodkov in drugih udeležencev v prometu. To so tudi tokrat izvedli skladno z vsemi protokoli. Usposobljeni so, da v takšnih primerih aktivirajo signalizacijo, takoj obvestijo vse reševalne ekipe Darsa, pošiljajo informacije o dogodku Prometnoinformacijskemu centru," so pojasnili.
Požar v predoru: kaj pa zdaj?
Čeprav je bil požar hitro pogašen – cesta je bila namreč na omenjenem odseku zaprta dobro uro in pol – so ob takšnih dogodkih znova na mestu opozorila, kako ravnati ob omenjenih izrednih dogodkih v notranjosti avtocestnih predorov.
Če je le možno, v primeru vnetja požara z vozilom zapustimo predor, svetujejo na Darsu. V nasprotnem primeru zapeljemo vozilo ob skrajni desni rob vozišča in ugasnemo motor, ključ pa pustimo v ključavnici. V nadaljevanju pokličemo pomoč prek SOS telefona in ne prek mobilnega telefona ter nudimo prvo pomoč poškodovanim osebam. Če je možno, požar na vozilu pogasimo z gasilnim aparatom, ki ga imamo v vozilu, ali aparatom, ki je nameščen v predoru.
Podobno ravnamo v primeru okvare vozila ali udeleženosti v prometni nesreči. Zelo pomembno je, da vklopimo vse štiri utripalke, da vozilo umaknemo v odstavno nišo, ugasnemo motor (v ključavnici pustimo ključe), previdno zapustimo vozilo ter pokličemo pomoč prek SOS telefona. Pri tem si je pomembno zapomniti: "Daljši predori so opremljeni z video nadzorom. Pokličite pomoč izključno prek telefona za SOS. Naredite vse, kar je v vaši moči, da preprečite nadaljnje nesreče," opozarjajo na Darsu.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.