Udeležbo v kriminalni združbi so zanikali vsi, razen enega od obtožencev pa nihče ni bil pripravljen odgovarjati na vprašanja tožilstva. Senat je na koncu zavrnil predloge odvetnikov Josipa Lončariča, Milenka Lučiča, Rajka Turjačanina, Ernesta Verglesa, Dominika Ščavničarja in Gregorja Janežiča za odpravo pripora oziroma nadomestitev pripora s hišnim priporom.
Najpopolnejši zagovor je podal Milenko Lučič, ki naj bi bil eden izmed organizatorjev ilegalnih prehodov, njegovo zgodbo pa je potrdila tudi njegova žena Liljana. Od vseh obtoženih v procesu naj bi Lučič poznal le Turjačanina in Lončariča, s katerim sta bila v času enega od očitanih kaznivih dejanj na kavi, kjer sta se pogovarjala o povsem običajnih družinskih zadevah, večer pa sta v družbi žensk preživela v ljubljanskem klubu Metro.
Naslednji dan, ko naj bi se ponovno dobila, je Lončarič srečanje odpovedal. To je storil v šifrah, kar je storil vedno, kadar ni želel, da bi o njegovih stikih z drugimi ženskami izvedela njegova žena. V času drugega kaznivega dejanja naj bi bil v Bosni in Hercegovini. Liljana Lučič je potrdila zgodbo svojega moža, sicer pa še dejala, da se z možem, ki je bil "glava družine", o denarju in poslu nista pogovarjala.
Zanimiv je bil tudi zagovor Simona Kodeliča, ki se pred sodiščem sicer ni želel zagovarjati, vendar je sodišče prebralo zagovor, ki ga je podal dvakrat pred preiskovalnim sodnikom.
Kodeliča so ljutomerski policisti ustavili, ko je čez slovensko-hrvaško mejo prepeljal tovornjak s 15 kitajskimi ilegalci. Na prvem zaslišanju je Kodelič povedal, da mu je posel ponudil Ščavničar, ki ga je - edinega izmed soobtoženih - poznal že od prej. Kodeliča je neznanec prepeljal do tovornjaka, ki ga je nato prepeljal čez mejo.
Rajko Turjačanin je zatrjeval, da očitanega kaznivega dejanja ni storil, sicer pa med dokazi tožilstva tudi ni dokazov za koristoljubnost, ki je eden izmed elementov očitanega kaznivega dejanja. Ernest Vergles meni, da je obtožnica konstrukt tožilstva.
Vse obtožbe je zanikal tudi Gregor Janežič, o združbi ne ve nič tudi Danijel Lukač, ki se telefonskih pogovorov ne spominja, saj ni imel številke telefona, ki mu je prisluškovala policija. Božidar Mavrin je v času, ko naj bi storil kaznivo dejanje, delal na polju.
Fatmir Ahmetaj je bil edini pripravljen odgovarjati na vprašanja tožilstva, vendar pa je povedal le, da nikogar od soobtoženih ne pozna. Naslednja obravnava bo 23. oktobra.