Slovenija

V Sarajevo bo namesto Drnovška šel Frlec

Ljubljana, 23. 07. 1999 19.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Predsednik vlade Janez Drnovšek zaradi okrevanja po operaciji in po posvetovanju z zdravniškim konzilijem ne bo vodil slovenske delegacije na konferenci vodij sodelujočih držav Pakta stabilnosti za JV Evropo, ki bo 29. in 30. julija v Sarajevu.

Vladno delegacijo bo zato vodil minister za zunanje zadeve Boris Frlec, so sporočili iz premierovega kabineta. Slovenska vlada nadaljuje z intenzivnimi pripravami na vrh pakta stabilnosti v Sarajevu. Slovenija bo na srečanju v Sarajevu predstavila nekatere konkretne predloge in projekte na področju zaščite manjšin, spodbujanja razvoja malega gospodarstva ter zagotavljanja pomoči slovenske države pri obnovi držav koristnic pakta.

V okviru skupnih naporov Slovenije in ZDA za odpravo posledic vojne v tem delu Evrope bosta predsednik ZDA Bill Clinton in predsednik slovenske vlade Janez Drnovšek že kmalu s skupnim pismom pozvala ugledne in vplivne osebnosti v svetu k dejavni podpori in sodelovanju v Mednarodnem skladu za deminiranje in pomoč žrtvam min.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi